Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
31.05.2016 14:04

PGE ma list intencyjny z PGZ ws. sprzedaży Exatela

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) podpisały list intencyjny, w którym wyrażają wolę współpracy mającej na celu zbycie przez PGE na rzecz PGZ akcji spółki Exatel, podała PGE.

"Szczegóły potencjalnej transakcji, m.in. cena i termin, będą przedmiotem szczegółowych analiz i zostaną wypracowane w ramach rozpoczętej współpracy" - czytamy w komunikacie.

PGE posiada obecnie 100% akcji spółki Exatel, która jest operatorem telekomunikacyjnym dostarczającym rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej. Exatel zarządza najnowocześniejszą w Polsce siecią transmisyjną o długości ok. 20 tys. km, podano w materiale.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz