Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE odwoła się od decyzji UOKiK

0
Podziel się:

Polska Grupa Energetyczna nie zgadza się z uzasadnieniem decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi, złoży odwołanie - poinformowała spółka.

PGE odwoła się od decyzji UOKiK

*Polska Grupa Energetyczna nie zgadza się z uzasadnieniem decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Energi, złoży odwołanie - poinformowała spółka. *

_ W nawiązaniu do decyzji Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z dnia 14 stycznia 2011r., zakazującej dokonania przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA zakupu akcji Energa SA, PGE informuje, że nie zgadza się z merytorycznym uzasadnieniem decyzji. Argumenty w wniosku złożonym do Urzędu oparte były o rzetelne analizy. Wniosek PGE uwzględnia także postępujący proces integracji rynków regionalnych w Europie _ - napisano w komunikacie PGE.

_ Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że PGE złoży odwołanie od przedmiotowej decyzji _ - dodano.

W piątek UOKiK poinformował, że nie zgodził się na przejęcie Energi przez PGE. Ocenił, że planowana transakcja doprowadziłaby do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku energii elektrycznej.

_ Zdaniem UOKiK, połączenie posiadającej silną pozycję na rynku grupy PGE ze spółką Energa, skutkowałoby utworzeniem podmiotu, który niezależnie od konkurentów i kontrahentów dyktowałby warunki sprzedaży i ustalał ceny energii. Zapłaciliby za to wszyscy odbiorcy, także konsumenci _ - napisano w komunikacie UOKiK.

Decyzja Urzędu nie jest prawomocna. PGE przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pod koniec września Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z PGE umowę sprzedaży akcji Energi. Za pakiet 84,19 proc. akcji Energi PGE miała zapłacić 7,53 mld zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)