Notowania

górnictwo
13.11.2017 12:36

PGNiG oczekuje podwojenia r/r sprzedaży gazu na Ukrainie w 2017 r.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakłada, że poziom sprzedaży gazu na Ukrainie będzie w 2017 r. około dwa razy wyższy niż w 2016 r,, poinformował wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Potwierdzam wolumen 430 mln m3 w okresie I-III kw. Spodziewamy się na koniec roku podwojenia wolumenu w ujęciu r/r czyli ok. 700-800 mln m3" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że ostateczny wolumen będzie zależał od sytuacji na rynku ukraińskim, który jest bardzo dynamiczny.

"Oprócz połączenia polsko-ukraińskiego przygotowujemy się do korzystania z innej trasy - przez Czechy i Słowację" - dodał wiceprezes.

Wyjaśnił, że chodzi o dodatkowe możliwości przesyłu w oczekiwaniu na zwiększenie przepustowości połączenia.

"Nie chcielibyśmy zmniejszać wolumenu sprzedaży, chcemy go zwiększać" - powiedział Woźniak w odpowiedzi na pytanie o sprzedaż na Ukrainie w przyszłym roku.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz