Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
08.06.2017 09:44

PGNiG spodziewa się jeszcze 2 spotowych dostaw LNG do października

Podziel się
Dodaj komentarz

Oprócz odbieranej dziś dostawy gazu z USA, zakupionej w transakcji spotowej w kwietniu br., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się dwóch kolejnych dostaw w ramach transakcji typu spot do października br., poinformował wiceprezes ds. handlu Maciej Woźniak.

"W czerwcu wpłynie kolejny tankowiec katarski. W lipcu będzie spot i dalsze dostawy z Kataru. [...] Myślę, że jeszcze jeden spot do października nam się przydarzy" - powiedział Woźniak dziennikarzom.

Dodał, że PGNiG pracuje nad możliwościami importu, także z innych kierunków niż USA.

Wiceprezes potwierdził, że statek Clean Ocean z dostawą LNG od Cheniere Energy dopłynął już do terminala w Świnoujściu i trwa jego rozładunek.

W kwietniu br. PGNiG zawarło z Cheniere Energy umowę, na podstawie której sprowadzi do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG od amerykańskiego dostawcy w transakcji typu spot.

Pod koniec maja Woźniak zapowiadał, że kolejna dostawa spotowa LNG przypłynie do Polski w lipcu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz