Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG odkryło złoże ropy naftowej

2
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odkryło nowe złoże ropy naftowej w rejonie Gubina - Krosna Odrzańskiego w zachodniej części Polski.

PGNiG odkryło złoże ropy naftowej
(PAP/EPA)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odkryło nowe złoże ropy naftowej w rejonie Gubina - Krosna Odrzańskiego w zachodniej części Polski. Dokumentacja umożliwiająca wykorzystywanie złoża ma powstać do końca 2008 roku.

"W rejonie Gubina - Krosna Odrzańskiego na skutek prac prowadzonych w otworze poszukiwawczym Polecko - 3K odkryto nowe złoże ropy naftowej w utworach dolomitu głównego" - poinformowała spółka.

Jest ono zlokalizowane w sąsiedztwie złoża Rybaki, pierwszego odkrytego w 1961 roku złoża ropy naftowej na Niżu Polskim.

"W grudniu br. zakończono testowanie odwiertu Polecko - 3K. Na podstawie rezultatów testu zakłada się możliwość prowadzenia eksploatacji tym odwiertem z przemysłową wydajnością" - dodaje spółka.

Na II półrocze 2008 roku PGNiG planuje wykonanie otworu Polecko - 4K, z zadaniem rozpoznania i udostępnienia do produkcji wschodniej części złoża.

"Do końca 2008 roku zakłada się wykonanie dokumentacji zasobowej, warunkującej rozpoczęcie zadania inwestycyjnego i zagospodarowanie złoża" - zapowiedziała także spółka.

Według prospektu z 2005 roku, PGNiG miał zwiększyć wydobycie gazu do ok. 5,5 mld m sześc. w 2008 roku z 4,3 mld m sześc. w 2004 roku oraz ropy naftowej do ok. 1,4 mln ton w 2008 roku z 644 tys. ton w 2004 roku.

W lipcu tego roku PGNiG zmniejszyło prognozę wydobycia gazu ziemnego - obecnie oczekuje, że w 2008 roku wyniesie ono ok. 4,6 mld m. sześc. wobec oczekiwanych wcześniej ok. 5,5 mld m. sześc. W 2009 roku wydobycie gazu ma wzrosnąć do ok. 5,0 mld m. sześc. wobec 4,3 mld m. sześc. w 2006 roku.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Archiwum chyb...
2 lata temu
Tekst z 2007 roku!!!!
Gość
2 lata temu
O co kaman!??? 2008 rok???