Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wyemituje obligacje

0
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało w środę umowę sprawie trzyletniego programu emisji obligacji do kwoty 3 mld zł z sześcioma bankami: Bank Pekao SA, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Bank Handlowy, Societe Generale, BNP Paribas Oddział w Polsce, podała spółka.

PGNiG wyemituje obligacje
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
podpisało w środę umowę sprawie trzyletniego programu emisji obligacji do kwoty 3 mld zł z sześcioma bankami: Bank Pekao SA, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Bank Handlowy, Societe Generale, BNP Paribas Oddział w Polsce, podała spółka
.

_ - W ramach programu obowiązującego do 31 lipca 2013 roku, PGNiG będzie mógł emitować obligacje dyskontowe oraz kuponowe z terminem zapadalności od jednego miesiąca do jednego roku, których objęcie jest gwarantowane przez banki _ - głosi komunikat.

Oprocentowanie obligacji oparte jest o stopę WIBOR powiększoną o marżę, której wysokość uzależniona jest od stopnia wykorzystania programu oraz wskaźnika skonsolidowanego długu netto do skonsolidowanej EBITDA, podano także.

_ - Środki uzyskane z pierwszej emisji przeznaczone zostaną na spłatę kredytu wielowalutowego, którego termin zapadalności przypada na dzień 27 lipca 2010 roku, pozostałe zaś emisje na ogólne potrzeby płynnościowe emitenta _ - czytamy dalej w komunikacie.

Wcześniej spółka informowała, że w pierwszym półroczu wyemituje obligacje dla polskich banków na kwotę ok. 3 mld zł, które zostaną wykorzystane głównie do spłaty linii kredytowej. Planowana na drugie półrocze emisja euroobligacji sfinansuje częściowo inwestycje planowane na ok. 5 mld zł w 2010 roku.

Na koniec 2009 roku całkowite zadłużenie GK PGNiG wyniosło ponad 2 mld zł i było o 1,1 mld zł wyższe niż na koniec 2008 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)