Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda: Rośnie sprzedaż, ale spada rentowność i zyski

0
Podziel się:

Polski Koncern Mięsny Duda w pierwszym półroczu zwiększył przychody o 11,5 proc., do 749 mln zł, ale odbyło się to przy niższej rentowności, co przełożyło się na spadek zysku operacyjnego i netto.

PKM Duda: Rośnie sprzedaż, ale spada rentowność i zyski
(spółka)
bEKMlKXp

*Polski Koncern Mięsny Duda w pierwszym półroczu zwiększył przychody o 11,5 proc., do 749 mln zł, ale odbyło się to przy niższej rentowności, co przełożyło się na spadek zysku operacyjnego i netto. *

na zdjęciu Maciej Duda, prezes zarządu spółki

Przychody eksportowe PKM Duda wzrosły w pierwszym półroczu o prawie 40 proc., co spółka tłumaczy wzrostem eksportu wieprzowiny do Rosji, Białorusi, Chin i Korei oraz ukierunkowaniem eksportu wołowiny na rynek turecki.

bEKMlKXr

_ Spółka zwiększa sprzedaż przy niższych marżach, co możliwe jest dzięki coraz to większym wielkościom uboju. W pierwszym półroczu 2011 roku zakład produkcyjny w Grąbkowie zrealizował ubój na poziomie 483 tys. sztuk żywca, co stanowi wzrost o 13 proc. rdr _ - napisano w komentarzu do wyników.

W pierwszym półroczu 2011 roku zysk operacyjny PKM Duda spadł o 19 proc., do 16,5 mln zł, a zysk netto zmniejszył się 15 proc. i wyniósł 14,7 mln zł.

bEKMlKXS
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)