Notowania

chemia
16.11.2015 18:52

PKN Orlen sprzedaje Orlen Transport na rzecz Trans Polonia za ok. 84,5 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Trans Polonia, ze swoją spółką zależną TP, zawarły z PKN Orlen warunkową umowę zobowiązującą, na mocy której Orlen sprzeda TP spółkę działającą pod firmą Orlen Transport, podała Trans Polonia. Łączna cena zakupu wszystkich 100% akcji Orlen Transport wynosi 84,54 mln zł, przy czym po zawarciu rozporządzającej umowy może ona zostać skorygowana o zweryfikowany dług netto oraz kapitał obrotowy obliczone zgodnie z zasadami określonymi w umowie.

,,Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym, jakim jest wyrażenie zgody prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Po spełnieniu warunku zawieszającego strony umowy będą zobowiązane do zawarcia umowy rozporządzającej, przenoszącej własność akcji na spółkę TP. Umowa ulegnie rozwiązaniu, jeśli ww. warunek zawieszający nie ziści się w ciągu 270 dni od dnia zawarcia umowy. Źródłem finansowania nabycia akcji będzie kapitał własny oraz dług zewnętrzny" - czytamy w komunikacie.

Orlen Transport specjalizuje się w transporcie paliw, realizując usługi przewozowe na podstawie długoterminowych kontraktów dla podmiotów z grupy kapitałowej PKN Orlen oraz klientów zewnętrznych.

,,Intencją emitenta jest prowadzenie i rozwijanie działalności spółki w zakresie świadczenia usług transportowych" - zaznaczono w informacji.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz