Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen i Anwil podtrzymały zainteresowanie kupnem ZCh Police

0
Podziel się:

PKN Orlen i Anwil nie wykluczają, że staną ponownie do przetargu na kupno akcji Zakładów Chemicznych Police SA, jeśli zostanie on ogłoszony w przyszłości

bESRetaZ

- poinformowała PAP Beata Karpińska z biura prasowego PKN Orlen.

'Nie wykluczamy takiej możliwości' - powiedziała PAP Karpińska.

Konsorcjum PKN Orlen SA i Anwil SA uczestniczyło w unieważnionym 11 października przez Ministerstwo Skarbu Państwa przetargu na kupno akcji Zakładów Chemicznych Police SA. MSP nie podało przyczyn unieważnienia rokowań.

bESRetbb

Według Karpińskiej oferta konsorcjum PKN Orlen i Anwilu była najlepszym rozwiązaniem dla dalszego funkcjonowania ZCh Police.

'Zaproponowano najlepsze rozwiązanie dla dalszego funkcjonowania ZCh Police, wykorzystujące efekt synergii, czyli współdziałania tej spółki z zakładami azotowymi Anwil' - powiedziała.

Dodała, iż proponowana w ofercie konsorcjum PKN Orlen i Anwil cena za udziały była realna w stosunku do ryzyka, jakie mógłby ponieść nabywca większościowego pakietu akcji ZCh Police.

Konsorcjum PKN Orlen i Anwil otrzymało od Ministerstwa Skarbu Państwa wyłączność negocjacyjną w sprawie oferty sprzedaży akcji ZCh Police do 20 września tego roku. W związku z tym przeprowadziło audyt ZCh Police i prowadziło rozmowy w sprawie złożonej oferty.

bESRetbh

PKN Orlen SA posiada 64,8 proc. akcji Zakładów Azotowych Anwil SA. Spółka ta wytwarza nawozy azotowe i PCW. Jest największym odbiorcą etylenu, głównego surowca do produkcji PCW, od PKN Orlen.

Zakłady Chemiczne Police SA są głównym, krajowym producentem nawozów fosforowych oraz jedynym krajowym producentem bieli tytanowej. Zatrudniają ponad 4.000 osób.

Zysk netto tej spółki za rok 2000 wyniósł 1,27 mln zł i był niższy od osiągniętego w 1999 roku, kiedy wyniósł 1,47 mln zł. Natomiast obroty spółki w roku 2000 wyniosły około 1.370 mln zł gdy w 1999 roku 1.227 mln zł.

bESRetbC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)