Notowania

pkn
05.08.2011 13:20

PKN Orlen rozważy wypłatę dywidendy za 2011 rok

PKN Orlen może wypłacić dywidendę z zysku za 2011 rok, jeśli wyniki spółki w drugim półroczu pozostaną dobre tak, jak w pierwszych dwóch kwartałach roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen może wypłacić dywidendę z zysku za 2011 rok, jeśli wyniki spółki w drugim półroczu pozostaną dobre tak, jak w pierwszych dwóch kwartałach roku, a ponadto zostanie zamknięta transakcja sprzedaży Polkomtela oraz sprzedaż kolejnej transzy zapasów ropy, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Orlenu Sławomira Jędrzejczyka.

_ Jeśli do końca 2011 roku utrzyma się taka sytuacja jak w pierwszym półroczu, zrealizujemy sprzedaż Polkomtela i sprzedamy kolejną transzę zapasów ropy, to sytuacja finansowa będzie nas uprawniała do tego, by poważnie pomyśleć o wypłacie dywidendy z zysku za 2011 roku _- powiedział Jędrzejczyk po konferencji Orlenu.

Wcześniej na konferencji prezes spółki Jacek Krawiec poinformował, że nie są natomiast obecnie prowadzone rozmowy w sprawie wypłaty zaliczkowej dywidendy za 2011 roku

Pod koniec lipca minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że resort nie przewiduje dywidendy zaliczkowej od KGHM, PKN Orlen i PGE po sprzedaży Polkomtela. Udziałowcami operatora sieci Plus są spółki z udziałem Skarbu Państwa, m.in. Orlen (ma 24,39 procent).

Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz