Notowania

pkn
26.02.2009 12:18

PKN Orlen spodziewa się obniżenia swoich ratingów

Koncern będzie prowadził rozmowy z agencjami ratingowymi, aby przekonać je do pozostawienia ratingów na dotychczasowym poziomie, ale zarząd płockiej spółki liczy się z tym, że zostaną one obniżone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

PKN Orlen będzie prowadził rozmowy z agencjami ratingowymi, aby przekonać je do pozostawienia ratingów na dotychczasowym poziomie, ale zarząd płockiej spółki liczy się z tym, że zostaną one obniżone.

_ - Możemy się spodziewać ze strony agencji ratingowych potencjalnego obniżenia ratingów z _BBB _ do _BB". Ale jeśli to nawet nastąpi, to będzie to przejściowa sytuacja" - powiedział dyrektor finansowy PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

_ - Będziemy przekonywać agencje ratingowe, że nasze raportowane wyniki nie mają wpływu na naszą kondycję finansową, nasza pozycja jest stabilna _ - dodał.

W ostatnim czasie agencje Moody's i Fitch umieściły ratingi PKN Orlen na liście obserwacyjnej z możliwością ich obniżenia.

* [ Zobacz najnowsze raporty spółek ]( http://www.money.pl/gielda/wyniki/raporty/ )
* [ Gigantyczna strata PKN Orlen ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gigantyczna;strata;pkn;orlen,10,0,430346.html )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz