Notowania

tpe
14.02.2012 20:21

PKN Orlen zacznie szukać gazu łupkowego?

Takiego scenariusza nie wyklucza minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

_ - PKN Orlen może rozmawiać z jedną z państwowych spółek energetycznych na temat współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego _ - powiedział Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

Pod koniec stycznia PGNiG podpisało trzy odrębne listy intencyjne z PGE, Tauron Polska Energia i KGHM dotyczące współpracy przy poszukiwaniu i zagospodarowaniu złóż gazu z łupków na terenie Polski. Budzanowski mówił kilka dni temu, że konkretne umowy na temat współpracy tych spółek mogą być podpisane w kwietniu tego roku.

_ - Orlen być może przystąpi do rozmów z inną spółką energetyczną Skarbu Państwa w celu współfinansowania poszukiwań gazu łupkowego, a następnie wspólnej eksploatacji, bo taki jest ostateczny cel _ - powiedział Budzanowski, pytany dlaczego wśród tych spółek nie ma Orlenu.

Enea także jest zainteresowana udziałem w poszukiwaniach gazu łupkowego.

Pytany o możliwe połączenie PKN Orlen z Lotosem Budzanowski odpowiedział:

_ - Na dziś jest to niemożliwe zgodnie z założeniami strategii dla rynku paliwowego, nie przewiduje tego typu połączenia. Zanim ostateczne decyzje będą podjęte musimy przeprowadzić odpowiednie analizy, na ile prawo konkurencji i prawo Unii byłoby naruszone. Dziś zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o tego typu połączeniach _.

_ - Na dziś najważniejsza kwestia to zwiększenie wydobycia surowców w Polsce, przede wszystkim gazu i ropy, środki są wtórne. Każdy inny środek służący zwiększeniu wydobycia będzie również służył konsolidacji na rynku paliwowym _ - dodał minister.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: tpe, pkn, pgn, ena, kgh, pge, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz