Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen zaoszczędzi 100 mln zł

0
Podziel się:

Wprowadzany przez PKN Orlen program redukcji kosztów przyniesie oszczędności przekraczające zakładane 100 mln zł, co ułatwi spółce osiągnięcie rekordowo dobrych wyników na koniec roku - poinformował prezes spółki Zbigniew Wróbel.

"W tym roku program redukcji kosztów będzie zrealizowany w dużo większym stopniu niż zakładaliśmy, a zobowiązaliśmy się do 100 mln zł. Będzie dużo więcej" - powiedział Wróbel dziennikarzom w poniedziałek podczas forum dotyczącego perspektyw rozwoju sektora naftowo-chemicznego w Polsce.

Według Wróbla, PKN w czwartym kwartale utrzymuje dobre wyniki osiągnięte po dziewięciu miesiącach tego roku, co powinno przełożyć się na rekordowo wysoki wynik spółki na koniec 2003 roku.

"Firma ma najlepszy wynik w swej historii, idziemy w kierunku rekordowego wyniku" - powiedział Wróbel, zastrzegając, że nie może ujawnić szczegółów.

Zysk netto grupy PKN w trzecim kwartale 2003 roku liczony według międzynarodowych standardów rachunkowości wyniósł 253 mln zł, a po trzech kwartałach wzrósł do 768 mln zł, z 357 mln zł rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)