Notowania

Przejdź na
transport
23.09.2015 12:13

PKP Cargo kupi 15 lokomotyw. Zapłaci za nie 75 mln euro

Zamówienie będzie realizowane w trzech częściach z terminami dostaw w okresie od 31 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

PKP Cargo podpisało dziś umowę z konsorcjum, firm Siemens Sp. z o.o. i Siemens A.G. na dostawę 15 lokomotyw wielosystemowych.

Zamówienie będzie realizowane w trzech częściach z terminami dostaw w okresie od 31 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku z opcją zakupu dodatkowych 5 lokomotyw, ale z zachowaniem cen jak dla zamówienia podstawowego.

"Wartość umowy nie przekroczy kwoty 75 mln euro netto w ramach zamówienia podstawowego (15 lokomotyw) oraz kwoty 26 mln euro netto w ramach zamówienia opcjonalnego (5 lokomotyw), z tym że dla dostaw i usług utrzymaniowych w ramach zamówienia opcjonalnego przewidziany został mechanizm jednorazowej waloryzacji przy ustalonym wskaźniku ujemnym i dodatnim w granicach nie większych niż +/- 2 procent wartości cen pierwotnych" - podaje PKP Cargo.

Kurs akcji PKP Cargo w ostatnich trzech miesiącach

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 roku na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz