Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo otrzyma do 100 mln euro kredytu z EBOR na refinansowanie nabycia AWT

0
Podziel się:
PKP Cargo otrzyma do 100 mln euro kredytu z EBOR na refinansowanie nabycia AWT

PKP Cargo zawarło z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę o udostępnienie kredytu inwestycyjnego do maksymalnej wysokości 100 mln euro, przeznaczonego na refinansowanie akwizycji AWT, podało PKP Cargo.

"Kredyt będzie dostępny do dnia 31 grudnia 2016 r. Kredyt może być uruchamiany w euro lub złotym, w zależności od wyboru kredytobiorcy. Kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty kredytu w ratach półrocznych na warunkach określonych w umowie, przy czym całkowita spłata kredytu powinna nastąpić do dnia 25 września 2027 r." - czytamy w komunikacie.

Stopa oprocentowania mająca zastosowanie do każdego wykorzystania kredytu jest równa zmiennej stopie EURIBOR/WIBOR dla depozytów 6-miesięcznych powiększonej o marżę banku. Umowa przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez konieczności uiszczenia przez kredytobiorcę dodatkowych opłat, podano również.

Pod koniec maja br. PKP Cargo nabyło 80% udziałów AWT w wyniku zawarcia umowy przenoszącej własność udziałów i zapłaty ceny w wysokości 103,2 mln euro (427,3 mln zł). Przejęcie zostało sfinansowane przy pomocy środków własnych.

Pod koniec ubiegłego roku PKP Cargo podało, że podpisało umowę nabycia 80% udziałów w AWT - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)