Notowania

energetyka
01.03.2017 12:36

PKP Energetyka chce działać na rynku niemieckim we współpracy z DB Bahnbau

Podziel się
Dodaj komentarz

PKP Energetyka spodziewa się, że w ciągu miesiąca podpisze list intencyjny z DB Bahnbau - "siostrzaną" spółką z grupy Kolei Niemieckich - w sprawie współpracy przy budowie kolejowych sieci trakcyjnych w Niemczech, poinformował prezes Wojciech Orzech. Będzie to działanie w ramach zagranicznej ekspansji spółki, w której obecnie najważniejsze są Niemcy.

"Ekspansja zagraniczna to głównie eksploracja rynku niemieckiego, który jest dla nas najważniejszy. Przygotowujemy się do założenia spółki na tym rynku. Mamy też gotowy list intencyjny z siostrzaną spółką niemiecką z grupy DB na temat prac zamawianych przez Deutsche Bahn" - powiedział Orzech podczas konferencji prasowej.

Prezes wyjaśnił, że prace prowadzone wspólnie z DB Bahnbau w Niemczech będą obejmowały budowę i modernizację sieci trakcyjnych na kolei. Dodał, że podpisania listu oczekuje w ciągu miesiąca, a współpraca będzie na zasadach wyłączności.

"Chcemy wesprzeć tę spółkę i zwiększyć jej potencjał wykonawczy" - dodał.

Pozostałe rynki zagraniczne, pozostające obecnie w sferze zainteresowania spółki to Litwa, Szwecja i Norwegia.

"Na Litwie wystawiliśmy pierwszą fakturę i to jest zalążkowe. Mamy tam lokalnego partnera" - powiedział Orzech, dodając, że współpraca zagraniczna z lokalnymi partnerami to "dobry model".

"Kolejne kraje to będą Norwegia i Szwecja. Ale po kolei - najpierw Niemcy. Chcemy rozsądnie, konsekwentnie i powoli rozwijać się za granicą" - podsumował prezes.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jest jednym z największych sprzedawców energii elektrycznej, w tym energii elektrycznej trakcyjnej (przeznaczonej dla przewoźników kolejowych).

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz