Notowania

energetyka
16-11-2018 (14:38)

PKP Energetyka ma umowę na elektryfikację linii Ocice-Rzeszów za 67 mln zł netto

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podpisały z PKP Energetyka umowę na elektryfikację linii Ocice - Rzeszów (nr 71) za 67,14 mln zł netto, podał zarządca infrastruktury kolejowej. Inwestycja oznacza m.in. lepsze możliwości uruchamiania połączeń między Rzeszowem a Warszawą.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednotorowa 67-km trasa Ocice - Rzeszów, po wyposażeniu w sieć trakcyjną, umożliwi kursowanie elektrycznych składów. Nowoczesny tabor zapewni cichsze przejazdy oraz ograniczy emisję spalin. Już trwa przygotowanie do inwestycji - przebudowa i zabezpieczenie istniejących sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych. Umowę na elektryfikację linii Ocice - Rzeszów zrealizuje PKP Energetyka S.A. Finansowanie zapewnia budżet państwa. Prace budowlane zaplanowano w latach 2019-2021" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej podpisano 5 umów przyłączeniowych o łącznej wartości 37,5 mln zł. W poprawę trasy wpisuje się również budowa mijanki w Majdanie Królewskim za 16,5 mln zł netto, przypomina PLK.

"Inwestycje PLK oznaczają lepsze podróże i możliwości uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz - Skarżysko-Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg - Stalową Wolę i Lublin. Sprawniej pojadą składy dalekobieżne, gdyż wyeliminowana zostanie konieczność zmiany lokomotyw elektrycznych na spalinowe. Poprawią się możliwości rozwoju kolejowej komunikacji w aglomeracji rzeszowskiej" - wyjaśniono w komunikacie.

"Przepustowość jednotorowej trasy zwiększy budowa mijanki w Majdanie Królewskim. PLK zrealizują zadanie w połowie 2019 r. w ramach podpisanej już we wrześniu umowy. Wybudowany zostanie kilometr toru i zamontowane cztery rozjazdy. Powstanie nowy peron wyspowy, który zapewni sprawniejszą obsługę pociągów na dwóch torach. Zwiększenie przepustowości podkarpackiej linii wpłynie również pozytywnie na przewozy towarów. Budowę mijanki realizuje Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej Sp. z o.o." - czytamy dalej.

PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym. Specjalizuje się także w usługach elektroenergetycznych. Właścicielem PKP Energetyka jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie - CVC Capital Partners.

 

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz