Notowania

energetyka
05.10.2017 12:34

PKP Energetyka: Stabilna sytuacja pozwala na pozyskiwanie finansowania rozwoju

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd PKP Energetyki ocenia sytuację finansową grupy jako stabilną i umożliwiającą pozyskiwanie finansowania na program inwestycyjny, poinformował prezes Wojciech Orzech.

"Udało nam się uzyskać stabilność i bezpieczeństwo finansowe naszej grupy" - powiedział Orzech podczas spotkania prasowego, pytany o wyniki finansowe, dodając, że spółka stosuje konsekwentną politykę nieujawniania wyników.

"Mamy sytuację stabilną, która pozwala myśleć o zaciągnięciu kredytów, które dla instytucji finansowych są bezpieczne" - dodał.

Wcześniej podczas spotkania mówił, że PKP Energetyka zamierza dokonać inwestycji na łącznie 3,2 mld zł w latach 2017-2025, w tym na 1,65 mld zł do 2020 r.

Inwestycje do 2025 r. w obszarze dystrybucji sięgną 1,2 mld zł w ramach projektu MUZ-a II oraz 1,6 mld zł w innych projektach dystrybucyjnych, w obszarze IT - 288 mln zł (w tym 24 mln zł inwestycje w ramach umowy utrzymaniowej sieci trakcyjnej PLK) i 240 mln zł w pozostałych obszarach (w tym 143 mln zł umowa utrzymaniowa PLK).

PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym. Specjalizuje się także w usługach elektroenergetycznych. Właścicielem PKP Energetyka jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie - CVC Capital Partners.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz