Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP PLK planuje ogłosić przetargi na prace o wartości ok. 12 mld zł w 2017 r.

0
Podziel się:
PKP PLK planuje ogłosić przetargi na prace o wartości ok. 12 mld zł w 2017 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić w przyszłym roku przetargi na ok. 12 mld zł, poinformował prezes Ireneusz Merchel.

"Najważniejsze jest to, że nastąpiło przyspieszenie ogłaszania przetargów. Mamy w tej chwili przygotowanych postępowań przetargowych na kilkanaście miliardów złotych - ok. 12 mld planujemy ogłosić w roku przyszłym" - powiedział Merchel podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że do końca do 2017 roku zostaną ogłoszone postępowania przetargowe na ok. 60-70% wartości całego programu KPK.

Przypomniał, że wartość Krajowego Programu Kolejowego (KPK) to 66,4-67 mld zł i zawiera on 220 projektów na liście podstawowej do 2023 r.

"Pamiętajmy, że każdy projekt to jest od średnio 3 do 10 przetargów, czyli tych przetargów będzie ok 1 tys., jeśli nie więcej" - wskazał prezes, podkreślając, że wartość przetargów ogłoszonych w ciągu dwóch ostatnich dni to 1,5 mld zł.

Zwrócił też uwagę na stan zaawansowania projektów z programu Polski Wschodniej, dotyczących poprawy infrastruktury w 5 województwach.

"Projekty w Polsce Wschodniej są bardzo zaawansowane, do końca 2016 r. zakładaliśmy wartość projektów w formie przetargowej na 25 mld zł - obecnie ta wartość wyniesie ok. 27 mld zł - więc więcej niż zakładaliśmy, są widoczne elementy przyspieszenia" - powiedział Merchel.

Plan projektów w formie przetargowej w Polsce Wschodniej zakładał m.in. wartość projektów rzędu 25 mld zł, w tym wartość projektów ogłoszonych do końca sierpnia 2016 r. to 18,5 mld zł, zaś do ogłoszenia od początku września do końca 2016 r. - 6,5 mld zł. Faktyczna realizacja to 27 mld zł całkowitej wartości ogłaszanych w tym roku przetargów, w tym do końca sierpnia br. wartość ta wyniosła 18,5 mld zł, wartość przetargów ogłoszonych od 1 września do dnia 23 grudnia br. - 4,8 mld zł, wartość przetargów ogłoszonych pomiędzy 23 a 28 grudnia br. - 1 mld zł, natomiast po tym okresie zostały do ogłoszenia w br. przetargi o wartości 2,7 mld zł, podały PKP PLK w prezentacji.

budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)