Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwykonawcy dostaną pieniądze, mimo bankructwa PBG?

0
Podziel się:

Narodowe Centrum Sportu zaproponowało rozwiązanie dla podwykonawców konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine, którym konsorcjum zalega z płatnościami za prace przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, podało NCS.

Podwykonawcy dostaną pieniądze, mimo bankructwa PBG?
(PAP/EPA/VASSIL DONEV)
bELvuCdh

Narodowe Centrum Sportu zaproponowało rozwiązanie dla podwykonawców konsorcjum Hydrobudowa- PBG-Alpine, którym konsorcjum zalega z płatnościami za prace przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie, podało NCS.

_ Narodowe Centrum Sportu informuje, iż zaproponowało podwykonawcom, wobec których konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine zalega z płatnościami, rozwiązanie polegające na zapłacie w najbliższym możliwym terminie wynagrodzenia za roboty budowlane należycie wykonane przez podwykonawców przy realizacji inwestycji _ - czytamy komunikacie.

NCS wezwało 1 czerwca konsorcjum do zapłacenia w terminie 10 dni wszystkich kwot należnych na rzecz podwykonawców._ W przypadku gdyby Konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine nie wykonało swoich zobowiązań w tym terminie, uruchomiona zostanie procedura zawierania porozumień oraz bezpośredniej wypłaty środków podwykonawcom. _

bELvuCdj

_ Zapłata wynagrodzenia będzie możliwa po pozytywnej weryfikacji przez NCS dokumentów oraz zawarciu z poszczególnymi podwykonawcami pisemnych porozumień. Podwykonawcy zobowiązani zostali do niezwłocznego przedłożenia dokumentów umożliwiających weryfikację zasadności i wymagalności ich roszczeń _ - czytamy dalej w komunikacie.

NCS podkreśla, że terminowo reguluje zobowiązania względem konsorcjum, które otrzymało płatność 100 procent wartości kontraktu głównego oraz wszystkich złożonych faktury dotyczących robót dodatkowych. NCS będzie dochodził zwrotu zapłaconych podwykonawcom kwot od konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine zgodnie z zawartym kontraktem.

Wcześniej podwykonawcy grozili blokadą stadionu w trakcie rozpoczynających się dzisiaj piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

Wcześniej główne spółki grupy budowlanej PBG - PBG, Hydrobudowa i Aprivia - złożyły wnioski o upadłość układową w celu ochrony pracowników, wierzycieli i akcjonariuszy. Przewidziana jest redukcja zadłużenia nawet o 31% w przypadku PBG i nawet o 56% w przypadku Hydrobudowy, wynika z przekazanych przez grupę informacji. Możliwa jest konwersja części długu na akcje po cenie 40 zł w przypadku PBG i 1 zł w przypadku Hydrobudowy.

bELvuCdp

| |
| --- |

bELvuCdK
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)