Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek ubezpieczeń
05.04.2016 16:25

Połączenie AXA Ubezpieczenia z Liberty Ubezpieczenia. UOKiK wydał zgodę

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - podał urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwolił AXA Ubezpieczenia TUiR na przejęcie Liberty Ubezpieczenia.

"AXA Ubezpieczenia TUiR może przejąć Liberty Ubezpieczenia. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie.

Transakcja ma polegać na przejęciu przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji części mienia Liberty Seguros Compania de Seguros y Reaseguros. Uczestnicy koncentracji działają na rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Liberty Seguros prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem swojego oddziału, pod marką Liberty Ubezpieczenia (wcześniej Liberty Direct) - głosi komunikat.

Koncentracja ma polegać na nabyciu przez AXA Ubezpieczenia TUiR m.in. praw, aktywów, pasywów i wszystkich polis zawartych przez ubezpieczających z Liberty Ubezpieczenia, stanowiących całość działalności ubezpieczeniowej Liberty Seguros w Polsce.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Pod uwagę wzięto pozycje uczestników koncentracji zarówno na szeroko pojętym rynku ubezpieczeń majątkowych i osobowych, jak i w węższym ujęciu, biorąc pod uwagę konkretne grupy ubezpieczeń (m.in. chorobowych, wypadkowych czy komunikacyjnych: AC i OC)" - stwierdzono w informacji.

Tagi: rynek ubezpieczeń, giełda, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz