Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Połączenie BNP Paribas i BGŻ. Ustalono dzień referencyjny

0
Podziel się:

W kwietniu zgodę na połączenie wyraziły KNF i Europejski Bank Centralny.

Połączenie BNP Paribas i BGŻ. Ustalono dzień referencyjny
(Piotr Wygoda/East News)

Dniem referencyjnym w związku z połączeniem Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ)
z BNP Paribas Bank Polska, według stanu na który określony zostanie stan własności akcji BNP Paribas Bank Polska podlegających zamianie w związku z połączeniem instytucji, został ustalony 7 maja.

"Uchwała (...) wejdzie w życie pod warunkiem dokonania w dniu 30 kwietnia 2015 r., przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisu połączenia BGŻ z BNPP Polska do Krajowego Rejestru Sądowego" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu br. zgodę na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na BGŻ wyraziły KNF i Europejski Bank Centralny.

W lutym tego roku akcjonariusze BNP Paribas Bank Polska przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na połączenie z Bankiem BGŻ oraz na proponowane zmiany statutu BGŻ. Również akcjonariusze BGŻ podjęli uchwałę w sprawie połączenia z BNP Paribas Polska, a także w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.

W kwietniu br. zgodę na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na BGŻ wyraziły KNF i Europejski Bank Centralny.

Utworzono rezerwę

Bank BGŻ utworzył rezerwę na restrukturyzację zatrudnienia w kwocie 49,3 mln zł oraz rezerwę związaną z likwidacją oddziałów w kwocie 6,9 mln zł, a BNP Paribas Polska utworzył rezerwę związaną z likwidacją oddziałów w kwocie 13,4 mln zł oraz rezerwę na świadczenia pracownicze związane z planowaną likwidacją stanowisk pracy w kwocie 35,7 mln zł, podały banki w odrębnych komunikatach.

,,Przedmiotowe rezerwy zostały utworzone w ramach planowanej restrukturyzacji, która zostanie przeprowadzona w związku z połączeniem Banku Gospodarki Żywnościowej i BNPP Polska" - czytamy w komunikacie.

BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym od lat zajmującym miejsce wśród największych banków w Polsce. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

BNP Paribas Bank Polska należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)