Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Połączenie Domu Maklerskiego Banku Śląskiego i ING Baring Securities

0
Podziel się:

Połączenie dokona się poprzez nabycie przedsiębiorstwa maklerskiego ING Baring Securities przez DM Banku Śląskiego. S.A. Nowa firma będzie miała siedzibę w Warszawie i będzie działać pod nazwą ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie.

W dniu 15 listopada 2001r. NWZA Domu Maklerskiego Banku Śląskiego, które podjęło decyzję o połączeniu się Domu Maklerskiego Banku Śląskiego S.A. w Katowicach z ING Baring Securities (Poland) S.A. w Warszawie. Połączenie dokona się poprzez nabycie przedsiębiorstwa maklerskiego ING Baring Securities przez DM Banku Śląskiego. S.A.

Ponadto uchwałą Walnego Zgromadzenia wprowadzone zostały zmiany w Statucie Spółki dot. m.in. siedziby i nazwy firmy. Nowa firma będzie miała siedzibę w Warszawie i będzie działać pod nazwą ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie.

Celem konsolidacji biur maklerskich ING w Polsce jest wykorzystanie potencjału rynkowego i zwiększenie udziału w rynku do około 9%. Połączone biuro maklerskie pod względem udziału w obrotach giełdowych będzie należało do pierwszej trójki największych brokerów w Polsce. Działalność ING Securities będzie skoncentrowana zarówno na klientach indywidualnych jak i instytucjonalnych
i korporacyjnych.

Po dokonaniu odpowiednich operacji ustawowych, planuje się rozpocząć wspólną działalność w dniu 1 stycznia 2002.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)