Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Fundusze emerytalne odmawiają Dominice Kulczyk. Nie sprzedadzą akcji

59
Podziel się

Dominika Kulczyk, główna właścicielka Polenergii, nie odkupi akcji spółki od trzech Otwartych Funduszy Emerytalnych. Według OFE, oferuje za niską cenę.

Dominika Kulczyk kontynuuje biznes ojca.
Dominika Kulczyk kontynuuje biznes ojca. (Jakub Walasek/REPORTER)
bDUJoPIR

Zarząd energetycznej spółki Polenergia poinformował w oficjalnym komunikacie, że oferta odkupienia akcji złożona przez Dominikę Kulczyk i partnerującą jej firmę Mansa Investments nie spotkała się z pozytywną odpowiedzią ze strony trzech największych udziałowców spółki (poza Kulczyk i Mansą).

Otwarty Fundusz Emerytalny Generali, Nationale-Nederlanden OFE oraz Aviva OFE w piśmie skierowanym do Polenergii stwierdziły, iż cena zaproponowana w wezwaniu na sprzedaż akcji, ogłoszonym 27 sierpnia, nie odzwierciedla wartości godziwej akcji.

Przypomnijmy, że Dominika Kulczyk i Mansa Investment za każdą z prawie 23 mln akcji Polenergii, które nie należą do nich płacą po 20,50 zł za sztukę. To kilkadziesiąt groszy mniej niż wynosi ich obecna cena na warszawskiej giełdzie.

bDUJoPIT

Fundusze emerytalne nie precyzują jednak, ile ich zdaniem są warte akcje Polenergii. Do tych trzech OFE należy razem prawie 20 proc. udziałów, czyli ponad 9 mln akcji.

Zobacz także: Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce. Przejmie ją Polenergia

Wcześniej również sam zarząd Polenergii negatywnie odniósł się do ceny proponowanej przez Dominikę Kulczyk za akcje spółki. Nie dziwi więc obecna reakcja OFE.

bDUJoPIZ

Dominika Kulczyk stała się stosunkowo niedawno jedyną posiadaczką akcji Polenergii w rodzinie. Wcześniej kontrola spoczywała także na spółce Kulczyk Investments oraz bracie Sebastianie Kulczyku, którzy już nie posiadają udziałów.

Razem rodzeństwo Kulczyków, a więc spadkobiercy Jana Kulczyka, mają majątek wyceniany na prawie 14 mld zł. To plasuje ich na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

bDUJoPJu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
Gdzie jesteś ...
3 lata temu
Zapytała na PO-grzebie CÓRKA ; jak to GDZIE ? PO śmierci (na łupież) w renomowanej Wiedeńskiej klinice , przechodzę REKONWALESCENCJĘ na bezludnej wyspie na PACYFIKU !!!
wkurzony
3 lata temu
Czy ja dożyje czasów gdzie tej patologicznej rodzinie w końcu zostanie odebrany majątek ? Prywatyzacja TP SA - Mega przekręt... Prywatyzacja Ciech - oczywiście przekręt...
B52
3 lata temu
kto mógł zrobić majątek za komuny
bDUJoPJv
Realista
3 lata temu
Tatuś nakradł to i ma? Tylko dlaczego CBŚ jeszcze się tym nie zajął. Propozycja dla rządzących zmienić kilka punktów w Kodeksie Handlowym i niech akcjonariusze odpowiadają całym swoim majątkiem za firmę.
Jolka
3 lata temu
Na tym POlegal biznes Kulczyka, ze za pomocą takich ludzi jak Olek, kupował po zaniżonej cenie. Teraz to Olek już u Kulczyka nie pracuje, a zaniżonych cen coraz mniej.
...
Następna strona