Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Fundusze emerytalne odmawiają Dominice Kulczyk. Nie sprzedadzą akcji

Fundusze emerytalne odmawiają Dominice Kulczyk. Nie sprzedadzą akcji

Dominika Kulczyk kontynuuje biznes ojca. Fot. Jakub Walasek/REPORTER
Dominika Kulczyk kontynuuje biznes ojca.

Dominika Kulczyk, główna właścicielka Polenergii, nie odkupi akcji spółki od trzech Otwartych Funduszy Emerytalnych. Według OFE, oferuje za niską cenę.

Zarząd energetycznej spółki Polenergia poinformował w oficjalnym komunikacie, że oferta odkupienia akcji złożona przez Dominikę Kulczyk i partnerującą jej firmę Mansa Investments nie spotkała się z pozytywną odpowiedzią ze strony trzech największych udziałowców spółki (poza Kulczyk i Mansą).

Otwarty Fundusz Emerytalny Generali, Nationale-Nederlanden OFE oraz Aviva OFE w piśmie skierowanym do Polenergii stwierdziły, iż cena zaproponowana w wezwaniu na sprzedaż akcji, ogłoszonym 27 sierpnia, nie odzwierciedla wartości godziwej akcji.

Przypomnijmy, że Dominika Kulczyk i Mansa Investment za każdą z prawie 23 mln akcji Polenergii, które nie należą do nich płacą po 20,50 zł za sztukę. To kilkadziesiąt groszy mniej niż wynosi ich obecna cena na warszawskiej giełdzie.

Fundusze emerytalne nie precyzują jednak, ile ich zdaniem są warte akcje Polenergii. Do tych trzech OFE należy razem prawie 20 proc. udziałów, czyli ponad 9 mln akcji.

Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce. Przejmie ją Polenergia


Wcześniej również sam zarząd Polenergii negatywnie odniósł się do ceny proponowanej przez Dominikę Kulczyk za akcje spółki. Nie dziwi więc obecna reakcja OFE.

Dominika Kulczyk stała się stosunkowo niedawno jedyną posiadaczką akcji Polenergii w rodzinie. Wcześniej kontrola spoczywała także na spółce Kulczyk Investments oraz bracie Sebastianie Kulczyku, którzy już nie posiadają udziałów.

Razem rodzeństwo Kulczyków, a więc spadkobiercy Jana Kulczyka, mają majątek wyceniany na prawie 14 mld zł. To plasuje ich na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wezwanie, akcje, ofe, fundusze emerytalne, polenergia, dominika kulczyk
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Jolka
2018-10-13 03:15
A czemu Olka nie zatrudnila?
Handlarz
2018-10-13 03:13
Jak ona tyle daje, to znaczy, ze akcje sa 3razy wiecej warte.
krzycho
2018-10-13 02:31
Się rodzinka przyzwyczaiła kupować za bezcen, a raczej PO ich do tego przyzwyczaiła. w końcu to ich sponsorzy,
Pokaż wszystkie komentarze (59)