Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Sebastian i Dominika Kulczyk reorganizują biznes. Pójdą swoimi drogami

38
Podziel się:

Sebastian będzie dbał o biznesy założone przez ojca i spróbuje sił w nowych technologiach. Dominika skupi się na biznesach, które będą pomocne w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Rodzeństwo pójdzie teraz swoimi drogami.
Rodzeństwo pójdzie teraz swoimi drogami. (EAST NEWS)

Jak pisaliśmy, w ubiegły czwartek doszło do zmian własnościowych w imperium Kulczyków. Sebastian przejął 100 proc. udziałów udziałów w cypryjskiej spółce Luglio Limited, będącej podmiotem dominującym wobec Kulczyk Investments S.A. Wcześniej udziały były wspólną własnością rodzeństwa.

Jak podawał "Puls Biznesu", Dominika dostanie w gotówce równowartość swoich udziałów w biznesowym imperium, które wraz z bratem odziedziczyła po Janie Kulczyku. Ma to być około 4,5 mld zł.

Zobacz także: Zobacz też: Dlaczego Sebastian Kulczyk przyjechał do Davos?

- Każdy, kto zna Dominikę i Sebastiana, wiedział, że pójście własnymi drogami jest tylko kwestią czasu - mówiła portalowi osoba znająca kulisy sprawy.

Od teraz to Sebastian będzie kontynuował biznesy rozpoczęte przez ojca. To między innymi Ciech, Autostrada Wielkopolska, Polenergia, Serinus. Mają one stanowić źródło dywidend, które przydadzą się do rozwijania nowych pomysłów. Mają być one skoncentrowane głównie na nowych technologiach.

Rok temu Sebastian stworzył w tym celu fundusz venture capital Manta Ray VC o wartości 60 mln euro. W jego ramach zainwestował już m.in. w takie polskie projekty, jak Brainly czy Booksy, a także w te zagraniczne - na przykład popularny komunikator Telegram. Sebastian - inaczej niż ojciec - nie ma też zamiaru robić pieniędzy na biznesach blisko powiązanych z państwem.

Dominika natomiast będzie rozwijać takie biznesy, które - oprócz dostarczania zysków - mają też przynieść polepszenie bytu osób potrzebujących. Inwestuje m.in. w energetykę odnawialną, prowadzi fundację Kulczyk Foundation, w ramach której zrealizowała już 200 projektów w 55 krajach. To oczywiście tylko skromny wycinek jej działalności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
miron
5 lata temu
Słusznie, że pilnują swoich biznesów zgodnie z zainteresowaniami i tym co im najlepiej pasuje. To sprawy rodziny.
sabrina
5 lata temu
Robią po swojemu to co im najlepiej wychodzi; najważniejsze,że bez scysji i elegancko.
ariel
5 lata temu
Majątek Kulczyków od zawsze budził zainteresowanie, mnie w tym całym amoku medialnym podoba mi się jak oni sami są po mistrzowsku dyskretni i nie obnaszają się z tym publicznie.
michał
5 lata temu
Co komu do ich własności; więzy rodzinne i pieniądze jak widać da się pogodzić na poziomie.
teresa
5 lata temu
Dogłębna analiza majątku Kulczyków i spiskowe teorie podziału jak widać upoważniają do pisania science fiction.
...
Następna strona