Notowania

Kulczykowie przenoszą firmę do raju podatkowego. Nowa siedziba to wyspa Jersey

Serinus Energy zostanie przeniesiona bliżej Polski. Tak zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Raj podatkowy na wyspie Jersey ma być lepszym miejscem, niż Calgary w Kanadzie, bo spółka chce wejść do notowań na giełdzie w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VIPHOTO)
Kulczykowie stwierdzili, że na wyspie Jersey spółce Serinus będzie lepiej

Serinus Energy zostanie przeniesiona bliżej Polski. Tak zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Raj podatkowy na wyspie Jersey ma być lepszym miejscem niż Calgary w Kanadzie, bo spółka chce wejść do notowań na giełdzie w Londynie.

W piątek 7 marca zebrali się akcjonariusze Serinus Energy. Wśród nich był reprezentant należącego do rodziny Kulczyków wehikułu inwestycyjnego Kulczyk Investments, która ma 52 proc. akcji.

Zdecydowali, że siedziba spółki zostanie przeniesiona z Calgary w Kanadzie na Jersey na Wyspach Normandzkich. To znany raj podatkowy, formalnie należący do Wielkiej Brytanii.

Zobacz również: Sebastian Kulczyk w Davos

Akcjonariusze przyjęli też nowe dokumenty statutowe, obejmujące zmianę nazwy spółki na "Serinus Energy Plc" (z Serinus Energy Inc.). O przeprowadzeniu każdej z tych czynności zadecyduje rada dyrektorów.

"Decyzja rady dyrektorów o realizacji kontynuacji zapadnie równolegle ze spodziewanym zatwierdzeniem złożonego w trybie uproszczonym wniosku spółki o dopuszczenie wszystkich istniejących i przyszłych akcji spółki do notowania na rynku AIM prowadzonym przez giełdę London Stock Exchange" - napisano w komunikacie.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: serinus energy, sen, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2018

emerytGdyby PiS dłużej rządził, to nie miałby kto płacić podatków, bo prawo podatkowe może być napisane na kolanie i zmienione w ciągu jednej nocy. Na ich … Czytaj całość

08-03-2018

KibicAutostradę też przeniosą do Kanady albo Anglii , żeby opłaty pobierać ?

08-03-2018

RajmundA ten kawałek najdroższej a2 też przeniosą ?

Rozwiń komentarze (324)