Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Kulczykowie przenoszą firmę do raju podatkowego. Nowa siedziba to wyspa Jersey

324
Podziel się:

Serinus Energy zostanie przeniesiona bliżej Polski. Tak zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Raj podatkowy na wyspie Jersey ma być lepszym miejscem, niż Calgary w Kanadzie, bo spółka chce wejść do notowań na giełdzie w Londynie.

Kulczykowie stwierdzili, że na wyspie Jersey spółce Serinus będzie lepiej
Kulczykowie stwierdzili, że na wyspie Jersey spółce Serinus będzie lepiej (VIPHOTO)

Serinus Energy zostanie przeniesiona bliżej Polski. Tak zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Raj podatkowy na wyspie Jersey ma być lepszym miejscem niż Calgary w Kanadzie, bo spółka chce wejść do notowań na giełdzie w Londynie.

W piątek 7 marca zebrali się akcjonariusze Serinus Energy. Wśród nich był reprezentant należącego do rodziny Kulczyków wehikułu inwestycyjnego Kulczyk Investments, która ma 52 proc. akcji.

Zdecydowali, że siedziba spółki zostanie przeniesiona z Calgary w Kanadzie na Jersey na Wyspach Normandzkich. To znany raj podatkowy, formalnie należący do Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Zobacz również: Sebastian Kulczyk w Davos

Akcjonariusze przyjęli też nowe dokumenty statutowe, obejmujące zmianę nazwy spółki na "Serinus Energy Plc" (z Serinus Energy Inc.). O przeprowadzeniu każdej z tych czynności zadecyduje rada dyrektorów.

"Decyzja rady dyrektorów o realizacji kontynuacji zapadnie równolegle ze spodziewanym zatwierdzeniem złożonego w trybie uproszczonym wniosku spółki o dopuszczenie wszystkich istniejących i przyszłych akcji spółki do notowania na rynku AIM prowadzonym przez giełdę London Stock Exchange" - napisano w komunikacie.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(324)
Nowobogacz
5 lata temu
To straszne nigdy nie pracować na najniższym stanowisku jako goniec albo sprzątacz . Nigdy nie kupować żywności przeterminowanej ani mieszkać w wynajętym pokoju.Co to za życie?
Adam
5 lata temu
I co to za afera. Wszystko zgodnie z prawem, a że Kulczyk ma głowę na karku i potrafi myśleć to niektórym przeszkadza.
fiela
5 lata temu
Szukanie sensacji gdzie jej nie ma. Kulczyk jest biznesmenem i bedzie szukał najlepszego środowiska do prowadzania firmy.
dociekliwy
5 lata temu
Cała rodzina Kulczyków powinna się przenieść do raju
diuk
5 lata temu
Oszuści i krętacze. Kosmopolici. Podatki nie, ale korzystanie z polskiej infrastruktury to jak najbardziej.
...
Następna strona