Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polimeks-Mostostal z nową strategią na lata 2016-2020

0
Podziel się:

- Wdrożenie nowych planów rozwojowych wymaga uzgodnień z wierzycielami finansowymi - wyjaśnia prezes Joanna Makowiecka-Gaca.

Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimeks-Mostostal
Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimeks-Mostostal (Polimex)

Polimeks-Mostostal postawi na kontrakty z branży energetycznej i petrochemicznej. Rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez zarząd strategię na lata 2016-2020, ale wdrożenie nowych planów rozwojowych będzie wymagać jeszcze uzgodnień z wierzycielami finansowymi.

- Nowe plany zakładają, że rozwój grupy Polimex wsparty na dwóch podstawowych filarach tj. energetyce i petrochemii uzyska dodatkowe oparcie w działalności budownictwa przemysłowego oraz działalności produkcyjnej, którą grupa zamierza utrzymać - czytamy w komunikacie spółki.

- To dla nas ważna data. Przestawiamy całą organizację na nowe tory, kierunek - rozwój. Ten proces trwa od początku roku, a jego ukoronowaniem jest właśnie zatwierdzenie przez radę nadzorczą strategii, którą przygotowaliśmy wraz z zespołem menedżerskim firmy - powiedziała prezes Joanna Makowiecka-Gaca, cytowana w komunikacie.

Głównym celem przedstawionej radzie nadzorczej przez zarząd w czerwcu strategii jest budowanie wartości grupy Polimex-Mostostal.

- Wdrożenie nowych planów rozwojowych wymaga uzgodnień z wierzycielami finansowymi głównie ze względu na wymóg aneksowania umowy restrukturyzacyjnej, która przewidywała sprzedaż Mostostalu Siedlce powiązaną ze spłatą części zadłużenia finansowego spółki. Dlatego nową strategię przedstawimy wszystkim akcjonariuszom spółki w drugiej połowie lipca - wyjaśniła prezes.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 roku.

Scalenie akcji

W czerwcu akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu podjęli uchwały umożliwiające przeprowadzenie scalenia akcji spółki. Stosunek wymiany to 50:1, a operacja ma mieć miejsce w lipcu po ogłoszeniu nowej strategii grupy.

Akcjonariusze zdecydowali, że scalenie akcji dokonuje się przy proporcjonalnym zmniejszeniu łącznej liczby akcji serii A z liczby 4 330 940 100 do liczby 86 618 802, poprzez połączenie każdych 50 akcji spółki o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)