Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polimex-Mostostal chce budować elektrownię w Stalowej Woli

0
Podziel się

Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli, oferta prawdopodobnie złożona będzie w konsorcjum z partnerem, który dostarczy turbinę.

Polimex-Mostostal chce budować elektrownię w Stalowej Woli
(Martin33/Dreamstime)
bEhbzjdx

_ - Polimex Mostostal przygotowuje ofertę na budowę bloku w Stalowej Woli, oferta prawdopodobnie złożona będzie w konsorcjum z partnerem, który dostarczy turbinę _ - poinformował Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Mostostalu.

_ - Intensywnie pracujemy nad jej przygotowaniem, myślę, że byłaby realizowana w konsorcjum, gdzie konsorcjant dostarczyłby turbiny, a resztę, może także kocioł, powinniśmy zrobić sami z wykorzystaniem naszego biura projektów _ - powiedział PAP Jaskóła.

Inwestycja w Stalowej Woli realizowana jest wspólnie przez Elektrownię Stalowa Wola, należącą do grupy Tauron PE, oraz PGNiG.

bEhbzjdz

Gazowo-parowy blok energetyczny o mocy 400 megawatów ma powstać do połowy 2014 roku. Będzie opalany gazem ziemnym. Rocznie blok będzie zużywał ok. 550 mln metrów sześciennych gazu. Gorąca woda będzie wykorzystywana na potrzeby komunalne Stalowej Woli i Niska. Natomiast parę technologiczną będą użytkować pobliskie zakłady przemysłowe.

Z wcześniejszych informacji wynika, że szacowany koszt całej inwestycji to około 2 mld zł, a wyłonienie wykonawcy planowane jest do końca tego roku.

Prezes Jaskóła powiedział też, że spółka jest w gronie chętnych na budowę bloku w Opolu i Kozienicach, gdzie jest zakwalifikowana do kolejnego etapu.

Konsolidacja wyników Polimeksu i spółek zależnych planowana od 1 stycznia 2011

- _ Polimex Mostostal spodziewa się zatwierdzenia prospektu emisyjnego w październiku, konsolidacja wyników spółek zależnych ma nastąpić od pierwszego kwartału 2011 roku _ - poinformował Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Mostostalu.

bEhbzjdF

_ - Konsolidacja idzie dobrze, walne zgromadzenia spółek zależnych przyjęły pozytywne uchwały. W tej chwili pozostaje jeszcze sprawa weryfikacji prospektu emisyjnego przez KNF. Myślę, że do końca października powinniśmy mieć decyzję Komisji, rejestracja nastąpiłaby z końcem roku, a konsolidacja wyników od 1 styczna 2011 roku _ - powiedział PAP Jaskóła.

Portfel zamówień Polimeksu Mostostalu wynosi 11,5 mld zł.

_ - Wraz z konsorcjantami nasz portfel zamówień to około 11,5 mld zł, a nasz udział to około 9 mld zł _ - powiedział prezes.

bEhbzjdG

Po pierwszym półroczu 2010 roku, portfel spółki bez konsorcjantów wynosił 7,8 mld złotych.

bEhbzjea
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)