Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal w ciągu kilku miesięcy może sprzedać Torpol

0
Podziel się:

W I kwartale spółka kontynuowała sprzedaż aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową.

Polimex-Mostostal w ciągu kilku miesięcy może sprzedać Torpol
(peepo/iStockphoto)
bETpbFeJ

Aktualna wartość portfela zamówień grupy Polimex-Mostostal wynosi 9,1 mld zł brutto - podała spółka w komunikacie. Firma liczy na osiągnięcie _ w najbliższym czasie _ porozumienia z wierzycielami. Zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy możliwa jest sprzedaż Torpolu.

_ - Trwają rozmowy z wierzycielami, które przybliżają nas do rozwiązania akceptowalnego dla stron. Uzgodnienia mają na celu zapewnić spółce powrót na rynek dzięki dostępowi do linii gwarancyjnych, które umożliwią pozyskiwanie nowych kontraktów _ - powiedział cytowany w raporcie Maciej Stańczuk, p.o. prezesa zarządu.

_ - Zarząd spółki oczekuje, że do porozumienia z wierzycielami dojdzie w najbliższym czasie _ - dodał.

bETpbFeL

Spółka podała wyniki za pierwszy kwartał. Grupa miała w tym okresie 39,2 mln zł straty netto, 11,9 mln zł straty EBITDA i 412,4 mln zł przychodów.

Polimex-Mostostal podał w komunikacie, że na wyniki w I kwartale miała wpływ sezonowość rynku inżynieryjno-budowlanego oraz wciąż napięta sytuacja płynnościowa firmy, która skutkowała ograniczonym potencjałem realizacyjnym kontraktów.

_ - Należy jednak podkreślić, że spółka w ostatnich tygodniach I kwartału odnotowała poprawę wskaźników finansowych _ - napisano w raporcie. Aktualna wartość portfela zamówień grupy wynosi 9,1 mld zł brutto.

_ - W poszczególnych latach portfel kształtuje się następująco: 2014 r. 2,2 mld zł, 2015 r. 3,3 mld zł, 2016 r. 2,3 mld zł, w latach następnych 1,3 mld zł _ - napisano w raporcie.

bETpbFeR

Spółka poinformowała, że w I kwartale kontynuowała sprzedaż aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową. Podała, że kontynuowane są prace zmierzające do upublicznienia Torpolu, spółki zależnej.

_ - Nie została podjęta ostateczna decyzja, czy sprzedaży będzie podlegał mniejszościowy, czy większościowy pakiet akcji tej spółki. Rozważana jest także sprzedaż części akcji inwestorowi branżowemu _ - poinformował Stańczuk. _ - Sprzedaż Torpolu może nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy _ - dodał. W ramach struktury firmy wydzielony został jej siedlecki oddział produkcyjny.

_ - Od stycznia br. prowadzi on działalność na własnym rozrachunku. Umożliwia to, w przypadku, kiedy pojawiłaby się atrakcyjna propozycja ze strony potencjalnego inwestora, podjęcie decyzji w sprawie sprzedaży tego oddziału _ - podała spółka.

Na początku maja wierzyciele Polimeksu-Mostostalu zgodzili się na zmianę terminu płatności odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy. Nowy termin to 3 czerwca 2014 r.

bETpbFeS

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bETpbFfm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)