Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polmos Lublin złoży podwyższoną ofertę na Polmos Białystok

0
Podziel się:

Polmos Lublin złoży podwyższoną ofertę na zakup 61 proc. akcji Polmosu Białystok - poinformował w czwartek dziennikarzy Janusz Palikot, współwłaściciel Polmosu Lublin.

"Do środy złożymy podwyższoną ofertę na Polmos Białystok. Jestem przekonany, że nasza oferta jest najlepsza m.in dlatego, że zamierzamy utrzymać obie spółki na giełdzie i dajemy najwyższa cenę" - powiedział Palikot.

Wcześniej w czwartek minister skarbu Jacek Socha poinformował, że inwestorzy branżowi, zainteresowani większościowym pakietem akcji Polmosu Białystok, mają przedstawić poprawione oferty do środy przyszłego tygodnia. Wówczas wyłoniony zostanie podmiot do wyłącznych negocjacji.

Socha podtrzymał prognozę, że łączne wpływy z prywatyzacji Polmosu Białystok wyniosą ok. 1 mld zł.

Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli resortu skarbu MSP dokona wyboru inwestora do końca czerwca. Liczą oni, że za 61 proc. akcji spółki zaoferuje on wysoką premię.

Oferty wiążące na kupno akcji Polmosu Białystok na drodze rokowań złożyły: Polmos Lublin, Sobieski Dystrybucja i Central European Distribution Corporation.

Następnie inwestorzy ci zostali poproszeni o poprawienie złożonych ofert, po czym MSP zdecydowało, że dalsze negocjacje w sprawie sprzedaży akcji Polmosu Białystok będą prowadzone równolegle z trzema inwestorami z krótkiej listy.

Dariusz Witkowski, wiceminister skarbu, poinformował podczas debiutu giełdowego Polmosu Białystok, że oferty w ramach rokowań są bardzo do siebie zbliżone i bardzo atrakcyjne, stąd decyzja o prowadzeniu rokowań równolegle z trzema podmiotami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)