Notowania

polnord-energobudowa
16.02.2004 09:42

Polnord-Energobudowa: Zawieszenie dwóch członków zarządu

Rada nadzorcza Polnordu-Energobudowy SA zawiesiła dwóch członków zarządu, Piotra Susłę i Pawła Judę, byłego wiceprezesa i członka zarządu Energobudowy SA, w związku z wątpliwości dotyczącymi sprawozdań finansowych firmy Budownictwo Energetyczne Energobudowa SA - podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Susło i Juda zostali zawieszeni w czynnościach na trzy miesiące.

Polnord i Energobudowa w lipcu 2003 roku podpisały porozumienie o połączeniu, a formalna fuzja nastąpiła w grudniu zeszłego roku. Pierwsze notowania akcji emisji połączeniowej nastąpiło 12 stycznia 2004 roku.

"Istnieją wątpliwości władz spółki dotyczące prawidłowości i rzetelności sprawozdań finansowych spółki Budownictwo Energetyczne Energobudowa SA na koniec 2002 roku, sprawozdań finansowych za pierwsze półrocze 2003 r. oraz bilansu zamknięcia spółki Budownictwo Energetyczne Energobudowa SA na dzień 19 grudnia 2003 r. wraz z rachunkiem zysków i strat za okres od dnia 1 stycznia 2003 r. do dnia 19 grudnia 2003 r." - podał w piątkowym komunikacie Polnord-Energobudowa.

Wątpliwości wynikają w szczególności z danych przedstawionych przez zarząd spółki na posiedzeniu rady nadzorczej 6 lutego 2004 roku, a także z pisma z 12 lutego od biegłego rewidenta spółki - BDO Polska Sp. z o.o., któremu RN zleciła dokonanie przeglądu sprawozdań finansowych Energobudowy.

Pełne dane dotyczące wymienionych sprawozdań finansowych oraz ostateczne wnioski zostaną przekazane przez BDO Polska po zakończeniu przeglądu sprawozdania finansowego Energobudowy SA, czyli do 31 marca 2004 roku.

W tym tygodniu gdańska prokuratura postawiła szefowi SLD na Pomorzu Jerzemu Jędykiewiczowi, byłemu prezesowi Energobudowy, zarzuty dotyczące przywłaszczenia ponad 30 mln zł na szkodę Energobudowy, w tym wyprania prawie 14 mln zł, i oszustw podatkowych na ponad 12 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami Polnordu-Energobudowy są Prokom Investments, który ma 21,35 proc. akcji spółki, oraz kojarzony z prezesem Prokomu Ryszardem Krauze fundusz Nihoswi AG (21,35 proc.).

Tagi: polnord-energobudowa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz