Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polnord zdecydował o emisji obligacji serii NS7 o wartości max.20 mln zł

0
Podziel się
Polnord zdecydował o emisji obligacji serii NS7 o wartości max.20 mln zł
bEpSJzCJ

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Polnord podjął uchwałę w sprawie emisji 20 tys. obligacji na okaziciela serii NS7 o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 20 mln zł, poinformowała spółka. Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków finansowych na realizację inwestycji deweloperskich oraz częściowe refinansowanie dotychczasowego zadłużenia.

"Wysokość oprocentowania obligacji będzie zmienna i będzie równa stawce WIBOR3M powiększonej o marżę dla każdego okresu odsetkowego. Odsetki od obligacji będą wypłacane co 3 miesiące. (...) Obligacje będą podlegać wykupowi w okresie 36 miesięcy od dnia emisji, z zastrzeżeniem przypadków przedterminowego wykupu" - czytamy w komunikacie.

"Obligacje będą emitowane jako niezabezpieczone. Po dniu emisji zostanie ustanowiona hipoteka łączna na nieruchomościach spółki. Na tych samych nieruchomościach ustanowiona jest hipoteka - z jednakowym pierwszeństwem zaspokojenia, celem zabezpieczenia wierzytelności z obligacji serii NS4 oraz NS5" - czytamy dalej.

bEpSJzCL

Obligacje będą przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie ich do ASO Catalyst. Emisja obligacji zostanie przeprowadzona w trybie oferty prywatnej, czytamy także.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEpSJzDm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)