Notowania

suw
27.01.2007 12:33

Połowiczna fuzja Boryszewa i Suwar

Spółki Boryszew i Suwary podpisały list intencyjny, w celu połączenia oddziału Boryszewa w Sochaczewie ze spółką Suwary.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółki Boryszew i Suwary podpisały list intencyjny, w celu połączenia oddziału Boryszewa w Sochaczewie ze spółką Suwary.

"Zgodnie z treścią listu, mając na uwadze komplementarny charakter działalności prowadzonej przez Suwary SA oraz Boryszew SA Oddział Boryszew w Sochaczewie, strony zgodnie deklarują wolę podjęcia działań zmierzających do włączenia Oddziału Boryszew do półki Suwary SA i prowadzenia dalszej działalności w ramach jednego organizmu gospodarczego" - napisano w komunikacie.

"Celem strategicznym połączenia jest zbudowanie podmiotu o silnych fundamentach, zdolnego do dalszego intensywnego rozwoju w ramach branży przetwórstwa tworzyw sztucznych" - dodano.

Spółki oczekują, że dzięki połączeniu zwiększy się efektywność prowadzonej działalności.

"Po dokonaniu stosownych analiz prawno-ekonomicznych zarządy obu spółek przedstawią akcjonariuszom szczegółowe informacje na temat planowanej transakcji oraz zwrócą się do organów statutowych o wyrażenie zgody na jej przeprowadzenie" - głosi komunikat.

Tagi: suw, brs, boryszew, suwary, połączenie, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz