Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad 3 tys. pracowników dobrowolnie opuści PKP Cargo

0
Podziel się:

Wartość zobowiązań w związku z PDO przekroczy 300 mln zł.

Ponad 3 tys. pracowników dobrowolnie opuści PKP Cargo
(PKP Cargo)

PKP Cargo zwiększa maksymalną wartość zobowiązań w związku z programem dobrowolnych odejść do 301 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że w okresie zapisów zakończonych 15 stycznia 2015 r., do PDO zgłosiło się łącznie 3.300 pracowników grupy, co przewyższyło pierwotne szacunki spółki, które mówiły o 1.300 osób.

W związku z tym spółka zwiększyła łączną wartości zobowiązań, wynikających z wdrożenia PDO w grupie do 301 mln zł. Wcześniej spółka szacowała, że będzie to ok. 87 mln zł.

Weryfikacja zgłoszeń do PDO i wyrażenie zgody przez każdego z pracodawców na skorzystanie przez pracowników z PDO nastąpi najpóźniej do 26 stycznia 2015 r. i po tym terminie zostanie określona ostateczna wartość zobowiązań wynikających z przeprowadzenia programu.

_ - W opinii zarządu, z uwagi na konieczność zachowania ciągłości realizowanych procesów oraz ze względu na uwarunkowania ekonomiczne, ok. 300 zainteresowanych pracowników nie uzyska zgody na skorzystanie z PDO, a co za tym idzie ostateczna kwota zobowiązań z tytułu PDO będzie niższa niż powyższa kwota maksymalna _ - podała spółka.

Osoby, które uzyskają zgodę pracodawców, przestaną być pracownikami w grupie od 1 lutego 2015 r.

_ - Rezerwa na przyszłe zobowiązania z tytułu PDO zostanie ujęta w księgach GK PKP Cargo po uzyskaniu przez spółkę i spółkę zależną PKP Cargotabor informacji o ostatecznej liczbie pracowników, którzy uzyskają zgodę pracodawców na skorzystanie z PDO. Rezerwa ta obciąży wynik za IV kwartał 2014 r _ - napisano.

Obecnie grupa PKP Cargo zatrudnia ok. 26 tys. osób.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)