Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Porr PI ma umowę na odcinek S6 w zachodniopomorskim za 343 mln zł

0
Podziel się
Porr PI ma umowę na odcinek S6 w zachodniopomorskim za 343 mln zł
bEgPrrMB

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła umowę z Porr Polska Infrastructure umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie drogi ekspresowej S6 o długości 14,7 km, podała Dyrekcja. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 342,92 mln zł. To ostatnia, 6. umowa na realizację S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem.

"W skład tego zadania wchodzi jeszcze obwodnica Kołobrzegu na DK11 o dł. 2 km. [...] Realizacja zadania potrwa 37 miesięcy, w tym 15 miesięcy jest przewidziane na prace projektowe. Budowa drogi zostanie ukończona w sierpniu 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

To ostatnia, 6. umowa na realizację S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem podpisana od końca września. Łączna długość tych 6 odcinków to 119,4 km, a łączna wartość zawartych kontraktów to ponad 2,2 mld zł, podkreśla GDDKiA.

bEgPrrMD

Odcinek Kołobrzeg - Ustroniem Morskie rozpoczyna się za węzłem Kołobrzeg Zachód. Następnie przetnie rzekę Parsęta poszerzonym mostem (będą mogły pod nim również przechodzić zwierzęta). Na północ od miejscowości Niekanin zostanie zlokalizowany węzeł drogowy Kołobrzeg Wschód na przecięciu z DW 163. W tym rejonie przebieg drogi zmieni się z kierunku północno wschodniego na wschodni i trasa S6 od południa ominie Kołobrzeg. Dalej droga będzie biegła na południe od Lasu Kołobrzeskiego. Na północ od miejscowości Kukinia powstanie węzeł Ustronie Morskie, na który będzie stanowił koniec odcinka.

W ramach tego zadania zostanie wybudowany etap IIIA obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11. Droga ta od długości 2 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy Kołobrzegu. Dzięki tej trasie z centrum Kołobrzegu zostanie wyprowadzony ruch z trasy S6 w kierunku portu.

W pozostałych przetargach na S6 w zachodniopomorskim najkorzystniejsze oferty miały: Budimex (odcinki Goleniów - Nowogard i Płoty - Kiełpino), Mosty-Łódź (Nowogard - Płoty), konsorcjum Polaqua i Dragados (Kiełpino - Kołobrzeg Zachód) i konsorcjum Strabagu (Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa).

bEgPrrNe
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)