Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.05.2017 18:17

Portfel zamówień Torpolu wynosi obecnie 1,83 mld zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Portfel zamówień Torpolu wynosi obecnie 1,83 mld zł netto, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

"Spadek przychodów w I kwartale jest wynikiem opóźnień w zakresie ogłaszania i rozstrzygania istotnych postępowań przetargowych przez Zamawiającego PKP PLK. W okresie tym skupiliśmy się na jak najlepszym przygotowywaniu ofert i budowie optymalnego portfela zamówień. Uwzględniając zatem najkorzystniejsze złożone oferty mamy dzisiaj 1,83 mld zł netto (bez udziału konsorcjantów) pozyskanych kontraktów" - powiedział Grabowski, cytowany w komunikacie.

W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. Torpol wypracował 64,3 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, w analogicznym okresie 2016 r. było to 146,6 mln zł. W I kw. 2017 r. grupa zanotowała stratę netto na poziomie 3,3 mln zł, podczas gdy w I kw. ubiegłego roku zysk netto wyniósł 3,2 mln zł.

Według Grabowskiego, pomimo trudnego pierwszego kwartału grupa jest w dobrej sytuacji ekonomiczno-finansowej.

"Jesteśmy coraz aktywniejsi również na pozostałych rynkach działalności grupy, cieszy nas rozwój działalności na rynku kolejowym w Norwegii i pozyskanie kolejnego istotnego dla Torpol Norge kontraktu. Zamierzamy konsekwentne budować naszą pozycję rynkową, jako lidera na rynku infrastruktury szynowej w Polsce oraz znaczącego wykonawcy na perspektywicznych rynkach zagranicznych w Skandynawii i na Bałkanach" - dodał prezes.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz