Notowania

finanse
02.07.2015 17:18

Powołano nowego prezesa Banku Ochrony Środowiska

Pod koniec maja bank informował, że rada nadzorcza odwołała Mariusza Klimczaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Dariusza Daniluk, nowy prezes BOŚ Banku

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała Dariusza Daniluka - dotychczasowego wiceprezesa zarządu i pełniącego obowiązki prezesa zarządu - na stanowisko prezesa zarządu.

Uchwała wchodzi w życie z dniem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Pod koniec maja bank informował, że rada nadzorcza odwołała Mariusza Klimczaka ze stanowiska prezesa i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi Dariuszowi Danilukowi. W komunikacie bank nie podał powodów odwołania dotychczasowego prezesa.

Dariusz Daniluk, jak można przeczytać na stronie internetowej BOŚ, z sektorem finansowym związany jest od 1989 roku. Pracował między innymi w Narodowym Banku Polskim w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego, a następnie w Departamencie Zagranicznym. Był też prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, bos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz