Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Presspublika tnie. 100 dziennikarzy na bruk?

0
Podziel się:

Wydawca Rzeczpospolitej i Życia Warszawy chce zwolnić ponad 200 osób.

Presspublika tnie. 100 dziennikarzy na bruk?
(PAP/Tomasz Gzell)
bECLJzEB

_ Zarząd Presspubliki na poniedziałkowym spotkaniu ze związkami zawodowymi i przedstawicielami rady pracowniczej zaproponował redukcję zatrudnienia o ponad 200 osób _- poinformował Presserwis.

Według informacji Presserwisu wydawca szuka oszczędności rzędu kilkunastu milionów złotych rocznie.

bECLJzED

_ - Ze źródeł nieoficjalnych dowiedzieliśmy się, że zarząd wstępnie zaproponował zwolnienie ponad 200 osób, w tym ok. 100 pracowników z redakcji Rzeczpospolitej, Gazety Giełdy Parkiet i Życia Warszawy. W całym wydawnictwie jest ok. 700 etatów _ - podano.

_ - Rozpoczęliśmy dopiero rozmowy z przedstawicielami załogi i nie chcę ich na razie komentować _ - powiedział Presserwisowi Paweł Bień, członek zarządu Presspubliki.

Zapytany, czy prawdą jest, że pracę stracić może ponad 100 dziennikarzy, odparł: _ Nie potwierdzam, nie zaprzeczam _.

ZOBACZ TAKŻE:

bECLJzEJ

Propozycji zarządu nie chciał komentować Piotr Kościński, szef _ Solidarności _ w Presspublice.

Podczas spotkania ze związkami zarząd uzasadnił planowane zwolnienia spadkiem wpływów reklamowych - w styczniu i lutym w _ Rzeczpospolitej _ miały one spaść o jedną czwartą, a w pozostałych dwóch gazetach Presspubliki nawet o połowę.

Zarząd poinformował też, że wzrosły koszty wynajmu siedziby wydawnictwa. W środę zarząd ponownie spotka się z przedstawicielami załogi i rozpocznie negocjacje dotyczące zwolnień.

bECLJzEK
bECLJzFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)