Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes Komputronika: Chcemy wycofać się z GPW m.in. przez trend boczny notowań

1
Podziel się:
Prezes Komputronika: Chcemy wycofać się z GPW m.in. przez trend boczny notowań

Większościowi akcjonariusze Komputronika zdecydowali się ogłosić wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji spółki i wycofać ją z obrotu na GPW m.in. ze względu na to, że notowania jej akcji od lat znajdują się w trendzie bocznym, poinformował prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Wojciech Buczkowski.

"Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję o zamiarze całkowitego przejęcia spółki i wycofania jej z giełdy oraz długoterminowym zaangażowaniu w jej rozwój, już jako spółki prywatnej. Utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronik S.A., jak również wielu innych spółek o kapitalizacji poniżej 100 mln zł, w naszym odczuciu nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom. Dodatkowo niełatwa sytuacja branżowa powoduje, że spółka nastawiona jest na akumulację kapitału i nie zamierza w najbliższym czasie wypłacać dywidendy" - powiedział Buczkowski, cytowany w komunikacie.

"Wierzymy w długoterminowy wzrost wartości spółki, jednak rosnąca konkurencyjność branży, w której działa spółka, oddala perspektywy znaczącej poprawy marżowości. Działanie poza rynkiem regulowanym gwarantuje zwiększenie poufności prowadzonej działalności - ma to niebagatelne znaczenie wobec obecnej silnej asymetrii dostępu naszych konkurentów do informacji o nas. Dodatkowym impulsem są wysokie koszty funkcjonowania spółki na rynku publicznym. Niemniej spółka pozostanie wiarygodnym i transparentnym partnerem dla kluczowych kontrahentów niebędących podmiotami konkurencyjnymi" - dodał prezes.

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Komputronika zostało dziś ogłoszone przez Marinera Invest. Akcjonariusze większościowi zamierzają zwiększyć ilość posiadanych akcji do co najmniej 90% wszystkich akcji, które dają łącznie co najmniej 90% głosów na walnym zgromadzeniu. W przypadku osiągnięcia progu minimum 90% wszystkich akcji nastąpi przymusowy wykup wszystkich pozostałych akcji i wycofanie spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Wzywający - Marinera Invest, działający w porozumieniu ze swoimi wspólnikami - WB iTotal sp. z o.o. (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB sp. z o.o. (kontrolowaną przez małżeństwo Krzysztofa i Ewy Buczkowskich), wezwał do zapisywania się na sprzedaż do 4 507 987 akcji spółki stanowiących 46,03% wszystkich akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.

Cena, jaką oferuje wzywający, wynosi 6,5 zł za każdą akcję, co oznacza premię 10,17% wobec kursu zamknięcia z ostatniej sesji poprzedzającej ogłoszenie wezwania, a także premię 10,16% w stosunku do średniej ważonej cen notowań z ostatniego miesiąca, podkreślono w komunikacie.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji spółki w ramach wezwania rozpocznie się 8 maja i potrwa do 6 czerwca 2017 r. Zapisy przyjmowane będą przez Dom Maklerski mBanku.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
obs
7 lat temu
Nie widziałem większego złodziejstwa niż Szwedzi Z Beckersa i Polifarbu Dębica. Wie ktoś ile są warte teraz te akcje?