Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Koelner zapowiada dywidendę. Myśli też o...

0
Podziel się:

W 2013 roku Rawlplug miał 9,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Z kolei jednostkowy zysk netto spółki w ubiegłym roku wyniósł 12,35 mln zł.

Prezes Koelner zapowiada dywidendę. Myśli też o...
(hesa2 - Fotolia.com)

Zarząd Rawlplug chce wypłacić dywidendę za 2013 r. Jeśli wyniki pierwszych miesięcy tego roku będą dobre, do akcjonariuszy może trafić nawet 100 proc. zysku za ubiegły rok. Spółka może także uruchomić buy-back - poinformował dziennikarzy prezes Radosław Koelner.

_ - Chcemy wypłacić dywidendę za zeszły rok. Nie określiliśmy jeszcze jej wartości. Zobaczymy, jakie będą wyniki pierwszych miesięcy tego roku. Jeśli będą dobre, może to być nawet 100 proc. zysku _ - powiedział Koelner.

W 2013 r. Rawlplug miał 9,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej. Z kolei jednostkowy zysk netto spółki w ubiegłym roku wyniósł 12,35 mln zł.

Dodał, że spółka myśli także o uruchomieniu skupu akcji własnych.

Spółka nie wypłaciła dywidendy za 2012 r. Z zysku za 2011 r. do akcjonariuszy trafiło 10,7 mln zł dywidendy, co dało 0,33 zł na akcję. Była to pierwsza dywidenda w historii spółki.

W zeszłym roku walne spółki uchwaliło skup do 1,8 mln akcji własnych za nie więcej niż 21,6 mln zł. Skup ma się zakończyć do 31 maja 2015 r.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Rawlplug i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)