Notowania

górnictwo
09.06.2016 14:10

Prezydent: Studium wykonalności Baltic Pipe ma powstać do końca roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Studium wykonalności gazociągu Baltic Pipe powinno zostać przedstawione do końca tego roku, uważa prezydent Andrzej Duda.

"Oczekujemy, że studium wykonalności projektu Baltic Pipe zostanie przedstawione do końca br." - powiedział Duda podczas Polsko-Duńskiego Forum Biznesu, cytowany na oficjalnym koncie na Twitterze.

Kwestia gazociągu była jednym z tematów rozmów premierów Polski i Danii wcześniej w tym roku. Po tym spotkaniu premier Beata Szydło mówiła, że Baltic Pipe to bardzo istotny projekt, który może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Prezes duńskiego operatora Energinet.dk Peder Andreasen wskazywał w maju, że firma może podjąć decyzję w sprawie budowy Baltic Pipe w zależności od wyników biznesowej analizy.

W połowie marca Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System podał, że wspólnie z duńskim operatorem Energinet.dk bada możliwości budowy połączenia pomiędzy dwoma systemami przesyłowymi - gazociągu Baltic Pipe. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli polskiego rządu, gazociąg mógłby powstać do 2022 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz