Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
07.09.2015 17:02

Projekt EFRA. Grupa Lotos ustanawia zabezpieczenia inwestycji

Zabezpieczenia stanowią część warunków zawieszających uruchomienie środków z umowy kredytowej na finansowanie projektu Efektywnej Rafinacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Warżawa/PAP)

Lotos i Lotos Asfalt podpisały dokumentację zabezpieczeń stanowiących część warunków zawieszających uruchomienie środków z umowy kredytowej na finansowanie projektu Efektywnej Rafinacji (EFRA).

Zarząd Grupy Lotos poinformował, że w dniu dzisiejszym zostały podpisane dokumenty zabezpieczeń, stanowiące część warunków zawieszających uruchomienie środków. Podpisano umowy zastawów rejestrowych i finansowych na aktywach i rachunkach bankowych Lotos Asfalt, umowy zastawów rejestrowych i zastawów finansowych na udziałach w Lotos Asfalt, należących do Grupy Lotos, oświadczenia o ustanowieniu hipotek na nieruchomościach należących lub będących w użytkowaniu wieczystym Lotos Asfalt oraz oświadczenia notarialne Grupy Lotos oraz Lotos Asfalt o poddaniu się egzekucji, zgodne z Kodeksem Postepowania Cywilnego.

Pod koniec czerwca Grupa Lotos poinformowała, że Lotos Asfalt - spółka zależna Grupy - podpisała umowę kredytową o wartości około 1 926 mln zł z konsorcjum instytucji finansowych. Celem umowy jest pozyskanie uzupełniającej części środków niezbędnych do sfinansowania realizacji projektu EFRA - Efektywna Rafinacja.

W skład konsorcjum wchodzą Bank Gospodarstwa Krajowego (finansowanie w ramach programu "Inwestycje Polskie"), Bank Millennium, Bank Pekao (bank koordynujący transakcję finansowania projektu EFRA), Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski, Powszechny Zakład Ubezpieczeń, Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie oraz Société Générale.

W ramach umowy zostaną udzielone dwa kredyty: inwestycyjny o wartości do 432 mln USD (1 626 mln zł) oraz obrotowy w wysokości do 300 mln zł.

Notowania tygodniowe akcji Grupy Lotos

Celem kredytu inwestycyjnego jest zapewnienie środków niezbędnych do zrealizowania projektu EFRA. Ostateczny termin spłaty przypada na 21 grudnia 2024 r. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte o stawkę referencyjną LIBOR.

Później Grupa Lotos informowała m.in., że Lotos Asfalt podpisała z Kinetics Technology S.p.A. - spółką zależną Maire Tecnimont Group - kontrakt na projektowanie techniczne, dostawy oraz budowę "pod klucz" trzech głównych instalacji w ramach programu EFRA.

Grupa liczy także, że dzięki realizacji instalacji w Gdańsku w ramach programu EFRA zwiększy marżę rafineryjną.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: chemia, farmacja, lts, efra, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz