Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom inwestuje

0
Podziel się:

Inwestorem strategicznym w spółce Comp SA zostanie Prokom Software. Prokom kupi w ofercie publicznej Compu 555.000 nowych akcji emisji serii H oraz kupi akcje tej spółki od jej obecnego głównego akcjonariusza - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Prokom obejmie akcje serii H po 37,50 zł za sztukę.

Równocześnie Prokom zawarł z Compem i Jackiem Papajem, głównym akcjonariuszem spółki, umowę, na podstawie której Prokom jest uprawniony do zakupu 555.000 posiadanych przez Jacka Papaja akcji Comp (w opcji call).

Akcje te, razem z emisją akcji serii H stanowią w sumie 20,1 proc. kapitału zakładowego Comp SA.

"Zawarta umowa umożliwi Prokom Software objęcie w Comp SA roli inwestora strategicznego, a z czasem na przejęcie kontroli nad spółką. Nabywanie przez Prokom akcji Comp będzie rozłożone w czasie, dlatego nie będzie konieczności ogłaszania publicznego wezwania" - napisano w komunikacie.

Termin przyjmowania zapisów na akcje zwykłe serii H Comp wyznaczył na 29-30 grudnia. Zamknięcie subskrypcji nastąpi 31 grudnia 2004 roku.

Głównym akcjonariuszem Compu jest jego prezes Jacek Papaj, który posiada obecnie 1,3 mln akcji, czyli ponad 74 proc. akcji Comp SA.

Prokom kupił 54 proc. akcji Telmaksu

Prokom Software kupił za 136,7 mln zł 2.891.790 akcji Telmaksu, wyemitowanych w zamian za posiadane udziały w spółce PUP Spin. Akcje te stanowią 53,98 proc. kapitału zakładowego Telmaksu - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Nabyte akcje stanowić będą długoterminową inwestycję kapitałową spółki, a ich wartość zostanie zaewidencjonowana w księgach rachunkowych Prokom Software według ceny nabycia udziałów w PUP Spin Sp. z o.o., tj. w wysokości 136,7 mln zł" - napisano w komuniakcie.

W połowie grudnia sąd zarejestrował fuzję Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego Spin i giełdowego Telmaksu oraz podwyższenie kapitału Telmaksu o akcje emisji połączeniowej. Nowa spółka będzie notowana na GPW pod nazwą Spin.

Zgodnie z planem połączenia, Telmax wyemitował dla właścicieli Spinu, w zamian za jego majątek 4,3 mln akcji serii G. W nowej spółce około 80 proc. akcji należy do dotychczasowych udziałowców Spinu, a pozostałe 20 proc. do akcjonariuszy Telmaksu.

Nowo powstała spółka zamierza w I kwartale 2005 r. przeprowadzić emisję od 500 tys. do 1,2 mln akcji serii I z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)