Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom pozbędzie się 200 pracowników

0
Podziel się:

W wyniku restrukturyzacji i planowanego połączenia z Asseco Poland zatrudnienie w Prokomie Software zostanie zredukowane o około 200 osób.

Prokom pozbędzie się 200 pracowników
(spółka)
bETPYVhh

W wyniku restrukturyzacji i planowanego połączenia z Asseco Poland zatrudnienie w Prokomie Software zostanie zredukowane o około 200 osób - poinformowało PAP źródło bliskie jednej ze spółek.

"Szacowana liczba osób, które docelowo odejdą z Prokomu Software, łącznie z pracownikami, którzy w wyniku zmian przejdą do Prokomu Investments, to około 200 osób" - powiedział rozmówca PAP pragnący zachować anonimowość.

Dodał także, że spora grupa osób, które mają opuścić Prokom Software, już dostała wypowiedzenia.

bETPYVhj

Szczegółowe informacje o planowanych działaniach restrukturyzacyjnych i oczekiwanych efektach wynikających z fuzji Asseco i Prokomu mają zostać podane około 12 grudnia.

_ Na koniec czerwca 2007 r. w Prokomie Software zatrudnione były 1.232 osoby. _ W całej grupie kapitałowej Prokom Software przeciętne zatrudnienie w pierwszym półroczu 2007 r. wynosiło 5.837 osób. W pierwszych sześciu miesiącach koszty wynagrodzeń w grupie kapitałowej Prokomu wyniosły 234,2 mln zł, co stanowiło około 25,85 proc. wszystkich kosztów rodzajowych.

W połowie listopada prezes Asseco Poland i Prokomu Software Adam Góral informował, że oszczędności w Prokomie Software dzięki restrukturyzacji i połączeniu z Asseco Poland mogą wynieść około 80 mln zł, informował wówczas, że oszczędności w Prokomie w samym segmencie marketingowo-promocyjnym mogą wynieść około 37 mln zł.

Harmonogram połączenia Asseco Poland i Prokomu Software zakłada, że do końca listopada zostaną złożone do sądu plany połączenia obu spółek, do końca stycznia 2008 roku mają się odbyć WZA, które zdecydują o emisji połączeniowej i fuzji spółek, a do końca marca 2008 r. planowana jest rejestracja połączenia.

bETPYVhK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)