Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom zapowiada znaczną poprawę wyników w II połowie roku

0
Podziel się:

Wiceprezes Prokomu Software Dariusz Górka podtrzymał zapowiedzi, że pod względem wyników drugi kwartał 2005 roku będzie dla spółki podobny do pierwszego, ale druga połowa roku powinna być już znacznie lepsza.

"Drugi kwartał będzie na poziomie pierwszego, ale w drugiej połowie 2005 roku nastąpi znacząca poprawa w stosunku do pierwszej połowy" - powiedział PAP po czwartkowym walnym zgromadzeniu Prokomu Górka.

Górka potwierdził również, że cały 2005 rok będzie lepszy niż 2004 rok zarówno na poziomie grupy, jak i samego Prokomu Software.

W 2004 roku jednostkowy zysk netto Prokomu wyniósł 34,7 mln zł, a zysk netto grupy 37,2 mln zł.

Zysk netto grupy Prokomu w pierwszym kwartale tego roku spadł do 4,12 mln zł z 13,1 mln zł w pierwszym kwartale ubiegłego roku, a zysk operacyjny do 18,4 mln zł z 24,9 mln zł.

Przychody grupy spadły w I kwartale tego roku o 7,4 proc. do 279,34 mln zł.

Górka poinformował, że poprawa wyników w drugim półroczu będzie możliwa dzięki podpisaniu nowych kontraktów oraz redukcji kosztów.

"Obiecaliśmy, że utniemy koszty o znaczącą kwotę. Chcemy na przestrzeni roku obniżyć je o 80 mln zł" - powiedział Górka.

W ramach oszczędności Prokom przeprowadza restrukturyzację zatrudnienia.

"Pierwsza redukcja zatrudnienia miała miejsce pod koniec maja, w tym kwartale należy się spodziewać dalszej redukcji, ale za wcześnie, żeby ją oszacować" - powiedział wiceprezes Prokomu.

Górka potwierdził również, że począwszy od zysku netto za 2005 rok Prokom zacznie wypłacać dywidendę.

"Chcemy wypłacać rocznie od 10 do 40 proc. dywidendy w zależności od płynności i naszych wyników" - powiedział.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)