Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pronox Technology nieco rozczarował inwestorów

0
Podziel się:

Prawa do akcji spółki Pronox Technology zadebiutowały dziś na parkiecie po 21,90 zł za jeden walor. Jest to 299 spółka notowana na GPW.

Prawa do akcji spółki Pronox Technology zadebiutowały dziś na parkiecie po 21,90 zł za jeden walor. Jest to 299 spółka notowana na GPW.

Po 15 min. handlu PDA spółki nadal zyskiwały na wartości. Za jeden walor płacono 23,25 zł, co oznaczało 16 proc. wzrost w stosunku do ceny emisyjnej, która została ustalona na poziomie 20 zł za jedną akcję. Z uwagi na dużą redukcję podczas oferty publicznej (zapisy były wspomagane kredytem) dzisiejszy debiut należy uznać za średnio udany.

Pronox Technology - producent i dystrybutor sprzętu elektronicznego - oferował 1,5 mln akcji. Największa transza - 1,05 mln akcji - przeznaczona była dla inwestorów instytucjonalnych. Transza dla inwestorów indywidualnych obejmowała 300 000 akcji, zaś zarządzający spółką i wybrani partnerzy handlowi mogli nabyć 150 000 akcji.

Stopa redukcji w transzy małych inwestorów wyniosła 93,17 proc. W transzy dla przedstawicieli organów statutowych, czołowych menedżerów oraz wybranych partnerów handlowych emitenta liczba przydzielonych akcji była równa liczbie akcji, na które złożono zapisy.

Podstawowym celem emisji było dofinansowanie budowy centrum produkcyjno-logistycznego w Dąbrowie Górniczej o łącznej powierzchni 36 tys. m kw. Na ten cel przeznaczonych zostanie od 7 do 10 mln zł z pozyskanych w ramach oferty środków.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)