Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Provimi ma zgodę KPWiG na przekroczenie 50 proc. Rolimpeksu

0
Podziel się:

Provimi Holding BV ma zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Rolimpeksu. Przekroczenie to może nastąpić do 31 grudnia 2005 roku.

Provimi Holding BV ma zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Rolimpeksu - poinformowała komisja w wtorkowym komunikacie.

Przekroczenie to może nastąpić do 31 grudnia 2005 roku.

W listopadzie 2004 r. Rolimpex poinformował, że zamierza połączyć się ze swoim głównym akcjonariuszem Provimi Polska Holding Sp. z o.o. Połączenie ma nastąpić przez przejęcie przez Rolimpex majątku Provimi Polska Holding.

Połączenie zostanie dokonane przez przeniesienie całego majątku PPH na Rolimpex w zamian za akcje Rolimpeksu, które zostaną przyznane wspólnikom PPH w parytecie jeden udział PPH w zamian za 270 akcji połączeniowych Rolimpeksu. Akcje obejmie Provimi Holding BV, jedyny udziałowiec przejmowanego PPH.

Po połączeniu nazwa spółki zostanie zmieniona na Provimi-Rolimpex SA.

W wyniku tego połączenia powstanie lider polskiego rynku pasz z udziałem wynoszącym 30 proc.

Przedstawiciele spółki w grudniu 2004 r. oszacowali, że całkowita roczna sprzedaż Provimi-Rolimpeksu będzie wynosić ok. 2 mld zł przy zatrudnieniu na poziomie 2.000 osób.

Obecnie udział Rolimpeksu w polskim rynku pasz wynosi 10-11 proc., co daje mu drugą pozycję, podczas gdy udział PPH, będącego liderem, sięga 19-20 proc.

Połączenie Rolimpeksu i PPH ma na celu zwiększenie rentowności sprzedaży, usprawnienie organizacji funkcjonowania Rolimpeksu i Provimi, a także istotny wzrost efektywności grupy dzięki obniżce kosztów.

Rolimpex ma 12 zakładów produkcyjnych, a PPH 13.

Grupa Provimi, która jest światowym liderem w produkcji pasz z udziałem 7-proc., ma w 30 krajach ponad 100 zakładów, a jej roczna sprzedaż przekracza 1,5 mld euro. W Polsce jest obecna od 1989 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)