Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy podjęła uchwałę o powołaniu Krzysztofa Bednarza na funkcję prezesa zarządu na czas wspólnej trzyletniej kadencji zarządu trwającej od 5 kwietnia 2016 r., podała spółka. 

Przegląd informacji ze spółek

PKO BP Finat, spółka zależna PKO Banku Polskiego, utworzy nową jednostkę - Centrum Otwartych Usług IT, podał PKO BP. Zespół będzie pracował nad innowacyjnymi projektami na rzecz największego banku w Polsce.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podjęła decyzję o nienabywaniu akcji Polenergii w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków zastrzeżonych w treści wezwania, podało PGE.

Santander Bank Polska wyemitował senioralne obligacje niezabezpieczone o wartości 500 mln euro w ramach Programu EMTN, podał bank.

Justyna Kesler złożyła rezygnację z funkcji wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego (ING BSK), z dniem 31 grudnia 2018 r., podał bank.

Miks energetyczny oparty w większym stopniu na odnawialnych źródłach energii (OZE) będzie tańszy, bardziej bezpieczny i spełniający oczekiwania rosnącej liczby firm, uważa Monika Morawiecka, członek rady zarządzającej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) i dyrektor departamentu strategii w grupie.

Nestmedic planuje, że pod koniec tego roku dokona piewszego wdrożenia komercyjnego swojego urządzenia Pregnabit w Finlandii, a w planach są kolejne rynki skandynawskie. Spółka zamierza współpracować z fińskimi szpitalami za pośrednictwem lokalnego dystrybutora, z którym planuje jesienią podpisać umowę.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Remango Investments kontroli nad Exact Systems, podał Work Service.

PrimeBit Games wypuścił na rynek pełną wersję swojego najważniejszego tytułu - "Magic Nations", podała spółka.

TXM będzie nadal zwiększać udział importu w ogólnej sprzedaży i ma on przekroczyć 50% w I kw. 2019 r., a w niektórych grupach asortymentowych zbliży się nawet do 70%, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Gregorowicza. Na koniec przyszłego roku import ma wzrosnąć do około 70% w całości sprzedaży sieci.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wprowadzi w poniedziałek ,24 września br., zmiany dotyczące zasad obliczania i publikacji indeksów: mWIG40, WIG20TR, mWIG40TR oraz sWIG80TR. Dla mWIG40 publikacja po zmianie będzie odbywała się co 15 sekund wobec co 60 sekund dotychczas, zaś dla WIG20TR, mWIG40TR oraz sWIG80TR będzie następowała co 5 sekund (dotychczas 11:15 otwarcie, 15:15 po drugim fixingu).

Cherrypick Games planuje premierę ("hard launch") gry "My Beauty Spa: Stars & Stories" w ciągu ok. 1 miesiąca, a gry "Project Fame" - również w tym roku. Trzeci najważniejszy obecnie tytuł spółki - "Crime Stories" ma wejść w "soft launch" także do końca 2018 r., poinformował prezes Marcin Kwaśnica.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wprowadzi do obrotu w poniedziałek, 24 września, kontrakty terminowe na akcje spółek z branży wysokich technologii: Livechat, Playway oraz Ten Square Games, podała giełda.

Medinice zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek, 25 września 2018 r., podała spółka.

Gino Rossi podpisał list intencyjny ze spółką OTCF - właścicielem marki 4F - dotyczący sprzedaży 100% akcji Simple Creative Products, podała spółka. Ponadto OTCF wpłaci zaliczkę na poczet ceny nabycia akcji w wysokości 1 mln zł.

Resi-for-Rent (R4R) zainwestował w cztery projekty mieszkaniowe będące już w budowie, składające się z 1 200 lokali, podała spółka. Wartość transakcji netto wyniosła 340 mln zł. W ciągu najbliższych miesięcy Resi-for-Rent rozpocznie nowe projekty z 1 700 mieszkaniami, aby do 2023 roku zrealizować cel wybudowania 5 tysięcy lokali na wynajem.

Tauron Polska Energia planuje zaangażować się w projekty związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE), w szczególności realizuje zaawansowany projekt budowy farm fotowoltaicznych, poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

Cherrypick Games jest na ostatnim etapie przygotowania prospektu emisyjnego w związku z przejściem na główny rynek GPW z NewConnect, poinformował prezes Marcin Kwaśnica.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podtrzymuje swój strategiczny cel osiągnięcia 25% udziału w polskim rynku energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w 2030 r., wynika z wypowiedzi wiceprezesa Pawła Śliwy.

PKN Orlen wydłużył termin postoju bloku gazowo-parowego (CCGT) we Włocławku na wniosek wykonawcy - konsorcjum General Electric i SNC-Lavalini Polska do końca marca 2019 r., podała spółka.

Data premiery gry "Dream Alone" na Nintendo Switch Japan została wyznaczona na 27 września br., dzisiaj rozpoczęta została także przedsprzedaż gry na tej platformie, podał wydawca gry Fat Dog Games. Cena gry została ustalona na 1 350 jenów japońskich. Gra wydawana jest na rynku japońskim przy współpracy Fat Dog Games oraz lokalnego dystrybutora Worker Bee.

Pierwsza z trzech przeznaczonych do likwidacji chłodni kominowych została wyburzona na terenie Elektrowni Łagisza, podał Tauron.

GK Immobile szacuje, że w drugim półroczu tego roku ze względu na wcześniejszą znaczącą sprzedaż mieszkań nie będzie powtórki pod względem przychodów z I poł. 2018 r., ale w całym roku obrót wyniesie około 50 mln zł, wynika ze słów członka zarządu, dyrektora ds. finansowych Piotra Fortuny. W IV kw. spółka liczy także na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego biurowca w centrum Bydgoszczy i wystawia na sprzedaż kolejne nieruchomości.

Spółka Focus Hotels, prowadząca działalność hotelarską w ramach grupy GK Immobile powinna w tym roku przekroczyć 50 mln zł przychodów, poinformował członek zarządu, dyrektor ds. finansowych w GK Immobile Piotr Fortuna.

GK Immobile oczekuje w segmencie 'przemysł i budownictwo przemysłowe' wyższych przychodów w II połowie roku, poinformował członek zarządu, dyrektor ds. finansowych Piotr Fortuna. W I poł. 2018 r. segment ten zanotował ponad 108 mln zł obrotu.

TXM odnotowało 14,15 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 14,8 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

J.W. Construction odnotowało 21,43 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2018 r. wobec 3,54 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Cube.ITG w restrukturyzacji złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej, VIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych, propozycje układowe określające sposób restrukturyzacji zobowiązań spółki, podało Cube.ITG. W osobnym komunikacie poinformowano, że zarząd spółki złożył zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego spółki.

Wartość aktywów netto zarządzanych przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI), z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania podmiotom zewnętrznym na podstawie zlecenia zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszu lub jego częścią, wyniosła 9 369 425 800,92 zł na dzień 17 września, podało TFI. Na koniec sierpnia ich wartość wynosiła 12 999 888 639,04 zł.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)