Notowania

technologie
01.10.2015 13:28

Przejęcie Infovide-Matrix. Asseco Poland złożyło wniosek do UOKiK

Za 100 proc. akcji konkurenta Asseco ma zapłacić 75 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)

Asseco Poland, szósty największy dostawca oprogramowania w Europie, złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Infovide-Matrix. Wniosek wpłynął 28 września. Za 100 proc. akcji konkurenta Asseco ma zapłacić 75 mln zł.

"Koncentracja polega na przejęciu przez Asseco Poland S.A. z siedzibą w Rzeszowie kontroli nad Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Obie firmy działają na rynku usług IT, tj. sprzedają sprzęt, oprogramowanie i oferują usługi wdrożenia oprogramowania.

W ubiegłym tygodniu Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix porozumienie dotyczące zbycia większościowego pakietu akcji i ogłosiło wezwanie na 100 proc. akcji spółki po 6,01 zł za sztukę. Cena wezwania jest wyższa o około 20 proc. od minimalnej ceny jaką mogło zgłosić Asseco Poland, czyli średniej z notowań w ostatnich 12 miesiącach (5,1 zł).

Łącznie za wszystkie udziały trzeba będzie zapłacić 75 mln zł. Zapisy zainteresowanych ofertą rozpoczną się 13 października, a zakończą 12 listopada, pod warunkiem zgody UOKiK.

Dom Maklerski BOŚ zaleca sprzedaż akcji w wezwaniu. Czytaj więcej

Notowania tygodniowe akcji Infovide Matrix

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Zobacz również: * *Ukraińskie firmy informatyczne zaleją polski rynek

Tagi: technologie, imx, acp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz