Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
25.08.2015 19:42

Przejęcie Pekaesu przez Strada Holding. UOKiK wyraził zgodę

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Strada Holding z siedzibą w Luksemburgu kontroli nad KH Logistyka, właściciela 56,71 proc. akcji w spółce Pekaes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pekaes SA)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Strada Holding z siedzibą w Luksemburgu kontroli nad KH Logistyka, właściciela 56,71 proc. akcji w spółce Pekaes.

Na początku sierpnia Urząd podał, że Strada Holding - spółka z grupy Innova - złożyła wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad KH Logistyka, właścicielem 56,71 proc. akcji w spółce Pekaes.

Za pośrednictwem KHL i jej spółki zależnej KH Logistyka, posiadającej 56,71 proc. ogólnej liczby akcji oraz głosów na walnym zgromadzeniu Pekaes, wnioskodawca przejmie pośrednią kontrolę nad spółką Pekaes i jej spółkami zależnymi, które koncentrują swoją działalność w sektorze usług transportowo-spedycyjno-logistycznych, wyjaśnił wtedy UOKiK.

Notowania tygodniowe akcji Pekaes

Wnioskodawca należy do Innova, grupy private equity prowadzącej inwestycje w przedsięwzięcia z różnych sektorów gospodarki w Europie Środkowej. Aktualnie grupa Innova posiada spółki portfelowe w Polsce i w Rumunii w sektorach takich jak usługi finansowe, technologie - media - telekomunikacja (TMT), usługi dla biznesu, energia, sektor spożywczy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: transport, logistyka, pek, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz